Galatasaray Yönetiminden Taylan Antalyalı’ya Jest

Posted by

Burak Elmas; Haziran ayında yapılan seçim ile beraber Galatasaray’ın yeni başkanı olmaya hak kazanmıştı. Genç başkanın bugüne kadar doğru işler yaptığını söylemek mümkün! Takıma genç ve gelecek vaat eden isimleri transfer etti. Bunun yanı sıra, Fatih Terim ile üç yıllık sözleşme imzaladı. Yaptığı sponsorluk anlaşmalarıyla da dikkat çekti.

Burak Elmas; Mustafa Cengiz döneminde transfer edilen oyuncuların sözleşmelerinde birtakım iyileştirmeler yapmayı hedefliyor. Bu isimlerin başında Taylan Antalyalı geliyor. 2019 – 2020 sezonunun başında BB Erzurumspor’dan bonservis bedeli olmadan transfer edilen 26 yaşındaki oyuncu; sarı kırmızılı takımın orta sahasındaki değişmez isimlerden birisi olmayı başardı.

Hatta, performansıyla milli takıma da seçildi. Türkiye’nin Euro 2020 kadrosunda da yer aldı. Burak Elmas; Taylan Antalyalı’nın maaşına zam yaparak oyuncu ile sözleşme uzatmayı düşünüyor.

Taylan Antalyalı’nın Maaşına Zam Yapılıyor

Mustafa Cengiz; başkan olduğu dönemde başarılı performansıyla dikkat çeken Taylan Antalyalı’nın sözleşmesinde iyileştirme yapmayı düşündüğünü oyuncunun menajerine bildirmişti. Ancak, Cengiz’in bu isteği eyleme dönüşemedi. Oyuncuya verilen sözün farkında olan Burak Elmas; yıllık ücreti 2 milyon 200 bin TL olan Taylan Antalyalı’nın sözleşmesini iyileştirme konusunda kararlı! Oyuncunun yıllık ücretinin 5-6 milyon TL seviyesine çekilmesi planlanıyor.

Taylan Antalyalı Galatasaray Orta Sahasının Değişmez İsmi Olmayı Başardı

1995 doğumlu oyuncu; bu sezon 13 maçta 888 dakika süre aldı. Sakatlığından dolayı yalnızca üç maçı kaçırdı. Hem önlibero hem de merkez orta sahada görev alabilen oyuncu; oyunun her iki yönünde de bir hayli etkili! Top kesme konusundaki başarısına ek olarak uzun paslarıyla da arkadaşlarını pozisyona sokmayı başarıyor.

Taylan Antalyalı; milli takımın formasını bugüne kadar sekiz defa giydi. 8 Ekim 2021 tarihinde oynanan Norveç maçında oyuna sonradan girerek etkili bir performans gösterdi. Berkan Kutlu ile beraber iyi bir ikili olan Taylan Antalyalı’nın bu performansını devam ettirmesi halinde Avrupa’dan teklif alacağını söylemek mümkün!

Taylan Antalyalı’nın Galatasaray Performansı Nasıl?

Taylan Antalyalı; Galatasaray’daki ilk sezonunda çok fazla forma şansı bulamadı. 23 maçta iki gol atıp beş asist yapmayı başardı. 2019 – 2020 sezonuna Mart ayında Covid-19 sebebiyle ara verilmişti. Üç aylık aranın ardından Haziran ayında tekrardan başlayan Süper Lig’in geri kalan döneminde daha çok şans bulan Taylan; sarı kırmızılı taraftarların gözdesi olmayı başardı.

Galatasaray; 2020 – 2021 sezonunun yaz transfer döneminde orta saha transferi yapmamayı tercih etmişti. Fatih Terim; Taylan’a güvendiğini ifade ederken oyuncu da hocasının güvenini boşa çıkarmadı. Geçtiğimiz sezon 39 maçta 3 bin 126 dakika süre alarak takımın en istikrarlı isimlerinden birisi olmayı başardı. Bir gol atıp dört asist ile performansını taçlandırdı.

Taylan Antalyalı; Galatasaray’da şu ana 72 maça çıkma başarısını gösterdi. Bu maçlarda toplam 10 gole katkı sağladı.

Comments are closed.