Galatasaray’da Belhanda Ayrılığı

Posted by

Spor Toto Süper Lig’in lideri Galatasaray iki haftadır istediğini bulamadı. Aldığı sonuçlar ile birlikte ligde 2. Sıraya gerileyen Galatasaray’da sıcak gelişmeler yaşandı.

Takımın oyuncuları ve teknik direktörü Fatih Terim Türk Telekom Stadı’nın zemini ile ilgili eleştirilerde bulundu. Fakat biri ileri gitti ve Galatasaray Kulüp Yönetimi harekete geçti.

Sözleri Pahalıya Mal Oldu

Sivasspor karşılaşmasından 2-2 beraberlik ile ayrılan Galatasaray takımı maç sonrasında yayıncı kuruluşa verdiği röportajlarda çoğunlukla zeminin kötü olduğunu ve bu nedenle istedikleri gibi oynayamadıklarını söyledi.

Younes Belhanda’da benzer yorum yapan oyunculardan biriydi fakat kendisi yönetimin sosyal medya dedikodularından kafasını kaldırıp zemin ile ilgilenmesi gerektiğini söyleyen futbolcunun sözleri çevrilmedi bile.

Röportaj üzerinden çok geçmeden Belhanda şahsi sosyal medya kanallarından takımın yönetimine herhangi bir kötü söz söylemediğini kendisinin art niyetli olmadığını anlatan bir mesaj yayınladı fakat yayınlanan bu mesaj Belhanda’yı kurtaramadı.

Takım ile yeni sözleşmesi için anlaşmazlıklar yaşayan Belhanda, bir türlü sarı kırmızılı takıma istediği ücreti kabul ettirememişti.

Takım ile arasında bir de böyle bir gerginlik varken son sözleri tuz biber oldu ve Galatasaray kulübü oyuncunun sözleşmesini tek taraflı olarak feshetti. Bu hareketin gerekçesi olarak ise takımın yönetim kurulu üyelerinin saygınlıklarını ve kulüp imajını zedelemesi gösterildi.

Maç sonrasında söyledikleri kendisine pahalıya mal oldu zira Galatasaray Kulübü, FIFA Oyuncuların Statüsü ve Transferleri Talimatı’nın 14. Maddesi gereğince 10 Mart 2021 tarihi itibari ile oyuncunun sözleşmesi haklı sebepler ile tek taraflı olarak feshedildi.

Hırçın Başladı

Peki Belhanda bu talihsiz olay yaşanana kadar Galatasaray Kulübü’nde neler yaptı? 2017 yılında takıma transfer edilen Belhanda Galatsaray formasını tam 4 sene boyunca giydi. Dinamo Kiev takımında 8 milyon Euro karşılığında transfer edilen oyuncu takımda 10 numaralı formanın sahibi oldu.

Geldiği günden itibaren agresif ve hırçın bir oyuncu olduğu belliydi. 2017 Ekim’de Fenerbahçe ile oynana karşılaşmanın 34. Dakikasında topa yumruk atan oyuncu transfer sonrasında ilk sarı kartını görmüş oldu.

Aynı maçta 73. Dakikada bu kez hakemi aldatmaya yönelik hareketi nedeni ile ikinci sarı kartını görmüştü ve kırmızı kart ile oyun dışı kalmıştı. İlk maçtan itibaren hırçınlığı ile dikkat çeken oyuncu Galatasaray’a acaba mı dedirtmişti fakat teknik direktör Fatih Terim böyle hırçın oyuncuları seviyordu.

Oyuncunun vukuatları ilk maçı ile sınırlı kalmadı Antalyaspor maçında yine kırmızı kart gördü ve aynı sezonda iki kez iki kez kırmızı kart görmüş oldu. Takıma geldiği sezon şampiyonluk sevinci yaşayan Belhanda takıma 3 gol 8 asistlik bir katkı sağlarken aynı zamanda 2 kırmızı 6 sarı kart görmüştü.

Comments are closed.