GALATASARAY’DA BİTMEYEN TRANSFER BOMBALARI

3buyukler galatasarayda bitmeyen transfer bombalari

Galatasaray yönetiminde devre arasında transfer bombası art arda yağıyor. Özellikle devre arasında hem kendi oyuncuları ile kontrat yenileyecekler hem de yeni transfer anlaşmaları ile sürekli gündemde olacaklar. Fatih Terim’in istediği oyuncular, yönetimin düşündüğü isimler, transfere sıcak bakan oyuncular, kontrat yenilemek isteyen oyuncular derken yoğun bir dönem sarı-kırmızılı yönetimi bekliyor.

Ocak ayında Fernando Muslera ve Emre Akbaba’nın kontratları bitiyor. Galatasaray yönetimi iki oyuncusuyla da kontrat yenilemeye hazırlanıyor. Devre arasında yani ocak ayında transfer dönemi için Galatasaray yönetimi çok yoğun bir dönem geçirecek.

3buyukler galatasarayda bitmeyen transfer bombalari 3

2 OYUNCU İLE YENİLENEN KONTRAT

Fernardo Muslera geçirdiği sakatlıktan sonra uzun bir süre sahalara ara vermek zorunda kalmıştı. Geçtiğimiz günlerde Florya Tesisleri’nde antrenmanlarına ufak ufak yeniden başlamıştı.

Mayıs 2021’de kontratı bitecek olan sevilen ve başarılı kaleci Muslera‘nın garanti ücreti 3 Milyon 575 Bin Euro’ydu. Pandemiden dolayı bu ücret yüzde 15 indirime girerek 3 Milyon’a düşürülmüştü.

6 aydır sahalardan, takımından ve taraftarlardan uzan kalan Muslera, Galatasaray ile 2 yıllık yeni kontrat imzalayacak. Bu 2 yıllık sözleşmenin garanti ücreti ise 2.2 Milyon Euro’ya düşürüldü. Her iki tarafında imza aşamasına geldiğini biliniyor. Bu yenilenen anlaşma ile de Muslera sahalara geri dönecek.

3buyukler galatasarayda bitmeyen transfer bombalari 2

Emre Akbaba ise son dönemde Galatasaray’da yıldızı parlayan ve kendini oldukça fazla gösteren oyunculardan biri. “Cimbom’un çocuğu” deniliyor onun için ve Cimbom’un çocuğu yuvasında, ait olduğu yerde kalıyor. Emre Akbaba ile de sözleşme yenilecek. Akbaba’nın garanti ücreti 1 Milyon 750 Bin Euro’ydu fakat onun sözleşmesinde döviz kuru sabitlendi ve artık TL ile ödeme yapılacak. Yeni sözleşmesinde ki garanti ücreti ise 7.5 Milyon TL olacak.

İÇ TRANSFERE ÖNEM VERİYOR

Özellikle iç transfere ağırlık vermek isteyen Galatasaray yönetimi bunun için çalışmalarına uzun bir zaman önce başladı. Son günlerde de bu çalışmalarına hız veriyor.

İç transfer ile aslında daha kolay adımlar ve transfer sürecine ev sahipliği yapacak olan sarı-kırmızılılar devre arasından sonra kabuk atmış ve daha da güçlenerek sahaya çıkmak istiyorlar.

3buyukler galatasarayda bitmeyen transfer bombalari 4

BELİRSİZ TRANSFER BELHANDA

Devre arası transferlerinde hala netleşmeyen ve belirsizliğini koruyan bir diğer oyuncu da Belhanda. Belhanda özelinde verilecek olan karar önümüzdeki hafta içinde netleşecek. Alınan duyumlar bu şekilde.

Fas asıllı Belhanda’dan Fatih Terim her zaman verdim almak istiyor ve kazanmaya çalışıyor onu. O yüzden onunla ilgili karar ilerleyen günlerde belli olacak. Şu an için bir netlik yok. Yine diğer oyuncular gibi Belhanda‘nın da garanti ücreti düşürülerek sözleşme imzalanacak.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …