Galatasaray’da Luyindama Sevinci

Posted by

Galatasaray’da geçen sezon yaşadığı sakatlık yüzünden maçları kaçıran, bu sezonun ise ilk yarısında iyi bir performans sergileyemen Luyindama’nın özellik son maçlarda eski formuna kavuşması sarı kırmızılı camiada yüzleri güldürüyor.

Teknik direktör Fatih Terim, öğrencisinin sakatlık yaşamasına rağmen tekrardan takıma dönmesi adına hem ona yol gösterdi hem de inandı. Luyindama da hocasının güvenini boşa çıkarmadı ve ilk 11’e geri döndü.

Sezonun ilk yarısında formasını genellikle Donk’a kaptıran Luyindama, özellikle son maçlarda göstermiş olduğu performans ile hocasından formayı tekrardan kaptı.

Son oynanılan Kasımpaşa ve Aytemiz Alanyaspor maçlarında takımın en iyilerinden olan 27 yaşındaki stoper, teknik direktör Fatih Terim’in adeta kendisini yeniden kazanması ile birlikte eski günlerine döndü.

Fatih Terim Oyunusuna Güvendi

Galatasaray’ın savunmadaki önemli isimlerinden olan Luyindama, geçen sezon yaşamış olduğu sakatlık yüzünden 10 ay boyunca formasından uzak kaldı.

Bu süre boyunca oyuncusundan hiçbir zaman umudunu kesmeyen teknik direktör Fatih Terim, öğrencisine iyileşip tekrardan eski formunu yakalayıp takıma dönemesi için süre tanıdı.

Hocasının bu davranışı karşısında disiplinli bir şekilde çalışmalayı elden bırakmayan Luyindama, adeta emeklerinin karşılığını aldı. Tedavisi esnasında sadece 1 kamp ve 1 hazırlık maçı kaçıran Luyindama, hızlı bir şekilde takıma tamamen dönmek adına her şeyini ortaya koyur.

Son Maçlardaki Performansı

Galatasaray’da son haftalarda göstermiş olduğu performans ile hem formasını kapan hem de takdirleri toplaayan Luyindama, yavaş yavaş eski formunu yakalamaya başlıyor.

Teknik direktör Fatih Terim’in vazgeçmediği ve özellikle ligin ikinci yarısı düğündüğü  Luyindama, hocasından ilk olarak zorlu geçen Kasımpaşa maçında formayı kaptı.

Fatih Terim, oyuncusu için doğru zamanı bekledi ve dahah sonra en son oynanılan Aytemiz Alanyaspor maçında da ilk 11’de maça başladı. Kaleci Fernando Muslera ile birlikte oynanılan bu son maçın en iyilerinden biri olmayı başardı.

İstatistikere göre Luyindama, önce Kasımpaşa maçında 6, daha sonra Aytemiz Alanyaspor maçında ise 10 kez rakibin kritik atağını uzaklaştırmayı başardı. Ayrıca bu son iki maçta Luyindama, toplamda rakipleriyle girdiği 15 mücadelenin 10’unu kazanmayı bildi.

Comments are closed.