3buyukler galatasaray da sergio ramos ismi konusulmaya basladi

Galatasaray’da Sergio Ramos İsmi Konuşulmaya Başladı

Posted by

Fransız ekibi PSG ile sözleşmesi sona eren 37 yaşındaki İspanyol stoper Sergio Ramos’ un yeni takımı henüz netlik kazanmadı.

İspanyol yıldız birçok teklif alırken adı sarı kırmızılı takım Galatasaray ile geçmeye başladı. Galatasaray’a transfer İddiaları gündeme bomba gibi düşen 37 yaşındaki İspanyol stoper Sergio Ramos ismi çok fazla konuşulmaya başlandı.

Yaz transfer döneminde kadrosunu Wilfried Zaha, Angelino, Bakambu, Mauro Icardi ve Halil Dervişoğlu gibi önemli isimlerle güçlendiren sarı kırmızılı takım Galatasaray’ın İspanyol stoper Sergio Ramos’u da gündemine aldığı öne sürülmüştü.

Sarı kırmızılılar da Danimarkalı stoper Victor Nelsson’ u gönderip yerini İspanyol yıldız Sergio Ramos ile dolduracağı iddia edilmişti.

3buyukler galatasaray da sergio ramos ismi konusulmaya basladi

GALATASARAY VİCTOR NELSSON’DAN VAZGEÇİP SERGİO RAMOS’A GİTMESİ DOĞRU HAMLE OLMAZ

Sarı kırmızılı takım da yeni yeni ismi ortaya çıkan Fransız ekibi PSG ile sözleşmesi sona eren 37 yaşındaki İspanyol stoper Sergio Ramos Galatasaray ‘a transfer olma ihtimali zor görünse de sosyal medyada sarı kırmızılı bazı taraftarları da heyecanlandırmış durumda.

Galatasaray ‘ın bir ilgisinin olup olmadığı İspanyol stoper için henüz net bir açıklama yapılmazken sarı kırmızılı takımın Danimarkalı stoper Victor Nelsson‘ dan çıkarak yerine kariyer sonu gelen ve ciddi de bir yıllık ücret üzerine sonraki satısından zaten gelir elde edemeyecekleri Sergio Ramos hamlesi çok da doğru olmaz.

Kariyer olarak yer yüzünün en iyi stoperlerinden birisi olan Sergio Ramos Galatasaray taraftarını heyecanlandırsa da transferin maliyeti ve sonrasında her hangi satısından gelir elde edilmeyeceği gibi de sarı kırmızılı takıma mali açıdan büyük bir yük olabilir.

Danimarkalı stoper Victor Nelsson’ dan vaz geçilip yerine Sergio Ramos yerine daha genç Nelsson ‘un ilk geldiği halinde ki gibi potansiyeli olan bir isme yönelmesi daha önemli olacaktır.

SERGİO RAMOS KALİTESİ İLE FAZLASI İLE SÜPER LİG VE DEVLER LİGİNDE GALATASARAY’I RAHATLATIR

3buyukler galatasaray da sergio ramos ismi konusulmaya basladi 1

Kariyerine ve performansına bakıldığında stoper denince ilk akla gelen isim olan Sergio Ramos Galatasaray’ da çok rahat iş yapar. Savunmada saha içinde takımı arkasına alarak gidiyoruz basıyoruz saldırıyoruz diye özellikle iç sahada taraftar desteği ile duvar olarak çok iyi bir uyum yakalaya bilir.

Mali açıdan sarı kırmızılı takıma çok fazla yük olmayacak ve 1 yıllık bir sözleşme ile takıma katılacak ise denenen bilir. Ancak burada Galatasaray mali açıdan yaptığı transferler sonrasında biraz daha düşünmesi gerekecek.

Daha sonra sarı kırmızılı takımda stoperlerine bakarsak Marcao’ yu alt liglerden alıp parlatıp sonrasında Sevilla’ ya gönderdiler.

Nelsson ‘da Tottenham’ a gitmesi sonrasında Sergio Ramos ‘un gelmesi sonraki transferler de genç isimlerin aklında soru işareti de oluştura bilir.

SERGİO RAMOS İÇİN DOĞRU ADRES ABD GİBİ

Messi, Sergio Busquets ve Jordi Alba gibi dünyaca ünlü yıldızların formasını giydiği MLS ekibi Inter Miami’ye transfer olma fikri daha mantıklı gibi.

Sergio Ramos’un ailesi de ABD’ye yerleşme fikrine oldukça sıcak bakacağı için kariyerine ABD’ de devam etmesi sanki daha mantıklı gibi.