Galatasaray’dan Bütçe Planlaması

Posted by

 Galatasaray’dan yeni bir transfer haberi geldi. Galatasaray harcamalarını ve giderlerini azaltmak için uğraşıyor.

Genel kulüp harcamalarını gözden geçiren takım, takımdan göndermek istediği ve sözleşmesini yenilemek istemediği oyuncuları belirledi ve harekete geçti.

Falcao’ya Veda Ediliyor

Takım Falcao’nun gidişi ile birlikte 5 milyon Euro kazanacak. Galatasaraylı takım Falcao’nun yanında Etebo, Saracchi, Linnes ve Şener’ de veda edeceğini açıkladı. İndirimli yeni sözleşmelerle takım bütçesi 55 milyon Euro’dan 40 milyon Euro’ya indirecek.

Dursun Özbek’ten futbol takımının 65 milyon Euro bütçe ile devralan Mustafa Cengiz, 3 senede maliyeti 10 milyon Euro indirdi.

2020-2021 sezonunda A Takım’a futbolcu, teknik heyet maaşları, personel giderleri ve deplasman masrafları dahil olmak üzere toplam olarak 55 milyon harcayan Galatarasay 15 milyon Euro tasarrufa gideceğini açıkladı. Yeni sezon A Takım Bütçesi 40 milyon Euro’ya çekilecek.

5 milyon Euro alan Falcao’ya da veda edecek olan Galatasaray, 10’dan fazla futbolcunun da sözleşmesinin bittiği bir döneme giriyor. Takımın başarılı kalecisi Muslera’nın sözleşmesinde ise 1 milyon Euro indirime gidilecek.

Yeni Sezonda Olmayacak İsimler

3,3 milyon Euro kazanan Belhanda’ya yönetimin teklifi 1,5 milyon Euro, 1,75 milyon Euro kazanan Emre Akbaba’ya da yeni sözleşmesi TL üzerinden sunulacak.

Fatih Terim’in raporu doğrultusunda kiralık oyuncular Etebo ve Saracchi ile devam edilmeyeceğini açıkladı. Bu kararlar ile birlikte sarı kırmızılı takımın kasasına 2,5 milyon Euro kalacak.

1 milyon 400 bin Euro garanti ücret alan Linnes ve 7 milyon TL ödenen Şener Özbayraklı da yeni sezonda olmayan isimlerden biri. Bu operasyon ile bütçede tam 15 milyon Euro azalma sağlanacak. Falcao’nın parası da transferlere ayrılmış olacak.

Sarı kırmızılıların Alman ekibi Leipzig’den kiraladığı Arjantinli sol bekin sözleşmesi sezon sonunda bitiyor. Peki sözleşmesi son bulan Saracchi Almanya’ya geri dönecek mi?

Galatasaray’da kiralık forma giyen Arjantinli sol bek Marcelo Saracchi için oyuncunun bonservisini elinde bulunduran Leipzig’den karar çıktı.

Sezon sonunda Galatasaray ile sözleşmesi sona erecek olan oyuncunun sarı kırmızılı ekipte kalıp kalmayacağı henüz netlik kazanmadı. Diğer yandan Leipzig takımının da oyuncu ile yoluna devam etmek istemediği iddia edildi.

Comments are closed.