galatasarayin morutan raporu iyi cikti 3buyukler 4

Galatasaray’ın Morutan Raporu İyi Çıktı

Posted by

2020/2021 sezonun devre arasından bu yana Galatasaray’da bambaşka meselelerden kaynaklı olarak tansiyon düşmüyor. Öncelikle Fatih Terim’in Mustafa Cengiz yönetimiyle başlayan anlaşmazlığı ve Belhanda’nın gidişi sonrasında Mustafa Cengiz yönetiminin seçimlerle ilgili yaptığı Ali Cengiz oyunları derken takım yine de iyi bir reaksiyon gösterdi ve şampiyonluk tek bir golle kaçtı.

Galatasaray’da Hocanın ve Hagi’nin Bildiği Var

Sezon sonunda Fatih Terim mukavelesinin biteceğini ima ederek Mustafa Cengiz ile çalışmayacağını belirtti ancak sonrasında gelen Burak Elmas yönetimiyle şu ana kadar uyumlu bir görüntü çizdi.

galatasarayin morutan raporu iyi cikti 3buyukler

Bu uyumlu görüntünün bir ürünü olarak Galatasaray’ın tekrar yapılanmasına ihtiyaç olduğunu ve buna yönelik olarak Türkiye şartlarında uzun sayılabilecek bir süreyi vade belirlediklerini ifade eden Terim’in takımı transfer döneminde de bu yapılanmaya yönelik transferler yaptılar. En yaşlı isim olan 30 yaşındaki Patrick van Aanholt’u kadrosuna katan Sarı Kırmızılı ekibin bu dönem kadrosuna kattığı oyuncuların yaş ortalaması 24.1 oldu.

Genel anlamıyla iyi performans gösteren yeni transferlerle birlikte uzun bir zamandan bu yana radarlarında olan Olimpiu Morutan ile de anlaşan ekip bu transferle de 10 numara bölgesini de tamamlamış oldu.

Bu noktada 6.5 milyon Euro ödenen Cicaldau ile 4.5 milyon Euro ödeneceği ifade edilen Morutan’ın Rumen oyuncu olduklarını düşündüğümüzde Sarı Kırmızılıların kulübün efsanesi Hagi’den fikir aldığını tahmin etmek zor değil. Popescu ve Hagi’den sonra Galatasaray’ın Rumen oyunculardan pek verim aldığını söyleyemeyiz ancak bu transferler belki de bu olumsuz algıyı ortadan kaldırabilir.

galatasarayin morutan raporu iyi cikti 3buyukler 3

Morutan İçin Sahadan Dışarısı

Yazının başında da değindiğimiz gibi Galatasaray’ı takip eden taraftarlar neredeyse bir idareci kadar saha dışı olayla muhatap olmak zorunda kalıyor. Bu sezonun başında zeminden kaynaklı sorunlardan dolayı sahalarına hasret olan ekipte, ilk maçta ender rastlanacak bir olay yaşandı ve Marcao Kerem Aktürkoğlu’na saldırdı.

Bu olay daha soğumadan uzun bir zamandan beri Sarı Kırmızılıların başını ağrıtan Oğulcan Çağlayan meselesinde bir anlaşmaya varıldıysa da Başkan Burak Elmas bu zeminin bozulduğunu ve TFF içerisinde Galatasaray’a diz çöktürmek isteyen birilerini olduğunu ve TFF başta olmak üzere Tahkim Kurulu, PFDK gibi tüm yerel futbol kurumlarıyla ilişkilerini en asgariye indireceklerini ifade etti.