Galatasaray’ın Transfer Politikaları

Posted by

Sarı kırmızılı takım, sezon öncesi transfer döneminde özellikle mali nedenlerde ötürü beklenilen transfleri gerçekleştirememişti. Ayrıca sezon başında bazı önemli futbolcularıda takımdan ayrılmıştı.

Bu ayrılıklar karşısında yeteri kadar transfer yapamayan Galatasaray yönetimi, sadece birkaç mevkiye transfer yapmakla yetinmişti.

Sarı kırmızılı yönetimin mali sebeplerden ötürü sergilediği bu tavır, taraftarlar tarafından uzunca bir süre eleştirilmişti.

Sezona Fatih Terim yönetiminde başlayan sarı kırmızılı takım, üst üste puan kayıpları yaşamıştı. Bunun başlıca sebebide kadroda yer alan birkaç oyuncunun beklenen performanları ortaya koyamamasından kaynaklanmıştı.

Daha sonra Fatih Terim, kadrodaki tecrübeli ve formsuz futbolcular yerine genç ve yerli oyunculara şans vermeye başlamıştı.

Birkaç hafta içinde bu tercihin meyvelerini toplayan teknik direktör Fatih Terim ve Galatasaray, üst üstte kazandıkları maçlarla bir anda kendisini zirve mücadelesinin içerisinde bulmuştu.

Ligde 2. sırada yer alan Galatasaray, ara transfer dönemi için çalışmalarınada başladı. Sezon başındaki hatayı yapmak istemeyen sarı kırmızılı yönetim, Fatih Terim’in tavsiyeleri doğrultusunda da girişimlere hazırlanıyor.

Fakat takıma katılacak yeni isimler kadar gidecek isimlerde büyük önem arz ediyor. Bu konu ile alakalı edinilen bilgilere göre, teknik direktör Fatih Terim, oyuncusu Luyindama’yı gözden çıkardığı ve sarı kırmızılı yönetime, eğer güzel bir teklif gelirse satın dediği öğrenildi.

Fatih Terim Gözden Çıkardı

2019 yılının başında Galatasaray’a Belçika Ligi takımlarından Standard Liege’den gelen Demokratik Kongolu futbolcu Luyindama, Fatih Terim tarafından adeta gözden çıkarıldı.

İlk geldiği sezon Marcao ile güzel bir uyum yakalayan ve yaşanan şampiyonlukta katkısı olan defans oyuncusu, daha sonra yaşadığı sakatlığı ardından forma giyememişti.

Bu sezonda milli maçta sakatlanan, daha sonra Galatasaray’ın hazırlık maçlarına ve idmanlarına zamanında katılmayan Luyindama, Fatih Terim’in gözünden düştü. Terim’in iyi bir teklif gelmesi halinde Luyindama’nın satılmasını istediğini yönetime bildirdiği öğrenildi.

Everton Teklif Yapabilir

Galatasaray, Luyindama’yı 3 milyon euro kiralama ve 5 milyon da bonservis ödeyerek takıma katmıştı. Kısa bir süre önce ise Luyindama’nın güncel piyasa değeri 12 milyon euro olarak belirlenmişti.

Öte yandan bir süredir Luyindama, İngiltere Premier Lig takımlarından Everton’ın hedefinde yer aldığı söyleniyor. Yani ara transfer döneminde bir ihtimal Everton, Demokratik Kongolu futbolcu için resmi bir teklifte bulunabilir.

Comments are closed.