galatasarayin trnasferi alioski ucretiyle terimi cildirtti 3buyukler

Galatasaray’ın Transferi Alioski, Ücretiyle Terim’i Çıldırttı

Posted by
galatasarayin trnasferi alioski ucretiyle terimi cildirtti 3buyukler

Yeni sezon hazırlıklarına tam gaz devam eden Galatasaray, teknik hoca Fatih Terim önderliğinde çalışmalarına yön veriyor.

Özellikle Devler Ligi ön eleme maçının yaklaştığı günlerde transfer atakları hızlanan Sarı Kırmızılı ekibin, sol bek mevkisine yoğunlaştığı biliniyor.

Sol bek mevkisini güçlendirmek isteyen Aslan’ın Devler Ligi ön elemesinde karşı karşıya geleceği Hollanda ekibi PSV Eindhoven öncesine kadar transfer ataklarına son vermek istediği biliniyor.

En son Aytaç Kara, Alpaslan Öztürk ve Barış Alper Yılmaz’ı renklerine bağlayan Galatasaray’ın sol bek açığını kapatmak istediği ve transfer sürecinde sol beke yoğunlaştığı ifade edildi.

Transfer yaz döneminde yerli oyuncuları daha çok tercih eden ve geleceğe yönelik kararlarını arttıran Sarı Kırmızılı ekibin, sol bek arayışında yabancı isimlere yöneldiği öğrenildi.

galatasarayin trnasferi alioski ucretiyle terimi cildirtti 3buyukler 2

Fakat hali hazırda sol bek konusunda Patrick van Aanholt ile anlaşma evresine varan Aslan’ın yine de ilk hedefleri olan Ezgjan Alioski’yi gözden geçirme sürecine girdiği ifade edildi.

Özellikle teknik hoca Fatih Terim, Alioski için daha çok istekli olurken aradaki ücret mevzusu Terim’i çıldırttı, gelen rakamlar yönetimi şaşkınlığa uğrattı.

Yıllık 2.2 Milyon Euro’dan 4 Yıllık Anlaşma

Kuzey Makedonyalı oyuncunun menajeri ile dün masaya oturan Sarı Kırmızılı ekip, menajerin önlerine koyduğu rakam ile şaşkınlığa uğradı.

Menajer yıllık 2.2 milyon Euro’dan 4 yıllık anlaşma istedi fakat imza parası ve bonuslarla ortaya çıkan 17-18 milyon Euro’luk maliyet Terim’i çıldırttı. Böylesine bir futbolcu için bu rakamın uçuk olduğunu ifade eden teknik hoca, bu rakamlardan sonra Alioski’yi veto etmekte gecikmedi.

Aanholt Bu Sebeple Öne Çıkmıştı

galatasarayin trnasferi alioski ucretiyle terimi cildirtti 3buyukler 3

Tüm bu yaşanan gelişmelerin ardından Patrick Van Aanholt’un sol bek mevkisi için öne çıktığını ifade eden Sarı Kırmızılı ekip, yeni sezon için Aaholt ile son noktayı koyacak gibi görünüyor.

30 yaşındaki sol bek Aanholt’un maliyetinin yıllık 1.6 milyon Euro olması Aslan’ı cezbederken Alioski’den de vazgeçmeyi kolaylaştırdı.

Crystal Palace ile sözleşmesi sona eren Hollandalı Aanholt’un bonservis bedelinin ödenmeyeceği bilinirken Sarı Kırmızılı ekibin gelecek sezon için sol bek arayışlarına cevap buldukları da kuliste yer alan haberler arasında oldu.