Gündem Yine Mostafa Mohamed

Posted by

İlk olarak adını devre arası transfer döneminde Fatih Terim’in istemesi sonrasında duyduğumuz fakat daha sonrasında nerdeyse her gün ismini en az bir kez duyduğumuz Mostafa Mohamed yine gündemde.

Takıma beklenenden hızlı bir şekilde adapte olan ve çıktığı neredeyse her maçta bir gole imza atan Mısırlı oyuncu bu kez anlaşma detayları ile gündemimizde. İşte Mostafa Mohamed’in sözleşme detayları…

Sarı kırmızılı takım kendisini transfer döneminde Mısır’ın Zamalek takımından sarın alma opsiyonu ile birlikte kiralamıştı.

Mısır basınından çıkan haberlere göre, Zamalek’in kiralık dönem boyunca oyuncuyu daha yüksek bir ücret karşılığında başka bir kulübe satabileceği iddiaları ortaya atıldı.

Galatasaray ile yıldızı parlayan ve dünya futbolunun dikkatini çekmeyi başaran Mısırlı golcünün satın alma opsiyonu Galatasaray’da bulunuyor. Bu nedenle Mısır basınında ortaya atılan iddialar gerçeği yansıtmıyor.

Mostafa Mohamed’in Satın Alma Opsiyonu Ne Kadar

Galatasaray, Mostafa Mohamed’i satın alma opsiyonu ile 1,5 yıllığına sarı kırmızılı renklere bağladı. Oyuncunun kiralık transferi için 2 milyon dolar ödeyen Galatasaray, oyuncunun satın alma fiyatı ise şöyle belirlendi.

Galatasaray eğer kiralık sözleşmesi sonuna kadar Mısır takımı Zamalek’e 4 milyon dolar öderse oyuncu kalıcı olarak Galatasaray’da forma giyebilecek. Bu süreçte ise başka bir takımın oyuncuyu transfer etme durumu söz konusu değil.

Galatasaray, Mostafa Mohamed’in satın alma opsiyonunu 1 Temmuz 2022 tarihine kadar kullanma hakkına sahip.

Önünde oldukça uzun bir süre bulunan Galatasaray’ın oyuncunun bonservisi için takımı Zamalek’e 4 milyon dolar ödemesi gerekiyor.

Galatasaray’ın KAP Bildirisi

Galatasaray, Mostafa Mohamed transferi için KAP’a şu ifadeler ile bildiri yapmıştı.

Futbolcu Mostafa Mohamed Ahmed Abdalla ve Kulübü Zamalek Sports Club ile oyuncunun 2020-2021 ve 2021-2022 sezonları için geçici transferi konusunda anlaşmaya varıldığını buna göre, futbolcunun kulübüne net 2.000.000 USD tutarında tutarında geçici transfer ücreti ödeneceğini ve yapılan anlaşmaya göre 01.07.2022 tarihine kadar Galatasaray’ın net 4.000.000 USD transfer bedeli karşılığında oyuncuyu satın alma opsiyonun bulunduğunu söylemiştir.

Futbolcuya 2020-2021 sezonu için net 400.000 USD, 2021-2022 sezonu için ise net 725.000 USD sabit transfer ücreti ödeneceğini bildirmiştir.

Comments are closed.