Hem İlk Hem Rekor Mesut Özil’den

Posted by

Sarı lacivert takımın yıldız oyuncusu Mesut Özil, bir ilke imza attı. Özil çevirim içi olarak satın alınabilecek 3D Genie’sine sahip ilk sporcu oldu.

Fenerbahçe’nin ara transfer döneminde renklerine kattı yıldız oyuncu dijital dünyada da bir ilke imza attı ve büyük bir başarı sağladı. Yıldız futbolcu, çevirim içi satın alınabilecek 3D Genie’sini yarattı ve satışa sundu.

3D Genie, bilgisayar programları aracılığıyla, 3 boyutlu sanal ortamlarda bir karakterin modellenmesinin yapılmasıdır. Bu karakter Mesut Özil gibi gerçek bir karakter olabileceği gibi, gerçekte olmayan, hayali bir karakterin modellemesi de yapılabilir.

Ancak yaşanılan karakter gerçek bir karakter esinlendiğinde daha fazla satışı yapılmakta. Aynı zamanda esinlenilen karaktere ne kadar bağı kalındığına göre satış miktarı da artmakta.

32 yaşındaki profesyonel oyuncu Özil, kendi 3 boyutlu dijital karakterinin modellenmesi için ABD’de bir Genies şirketi ile anlaşma sağladı. Yapılan tasarım tamamen Mesut Özil’den ilham almakta.

Özil’in karakterinde M10 logosu ve süper kahraman temalı kreasyonlar da yer almakta. Mesut Özil, spor camiasında ilk kez 3D Genie’sine sahip oyuncu olsa da Rihanna, J Blavin, Justin Bieber gibi birçok ünlü isim de aynı firmayla ortaklık yapmış durumda.

Özil’in Karakteri 10 dakika 500 bin dolar Kazandırdı

İlk satış Nifty Gateway sitesi üzerinden 15 Şubat akşamı başlatıldı. Mesut Özil, 3D Gnie karakterini ve satışın başlandığı haberini Instagram hesabından duyurdu.

Duyuru yapıldıktan sonra 10 dakika gibi kısa bir sürede satılan kramponlar, şapkalar ve giysilerden 500 bin dolarlık gelir sağlandı.

Bu kadar kısa sürede yapılan bu satışla Mesut Özil dijital dünyada da bir ilke ve rekora imza atmış oldu. Bu haber Mesut Özil’in Arsenal’den Fenerbahçe’ye transferi kadar büyük bir etki yarattı.

Gelirin Bir Kısmı Bağışlanacak

Yıldız futbolcu Özil, 3D Genie’sinin satışından gelecek gelirin bir kısmı bağışlayacak. Nifty Gateway satılacak Mesut Özil serisinden elde edilecek gelirin bir kısmı BigShoe isimli yardım kuruluşuna aktaracak. 

BigShoe, tüm dünyadaki ihtiyaç sahibi çocukların ameliyat masraflarını ve tıbbi gereksinimlerini karşılayan bir yardım kuruluşu. BigShoe, dünyadaki birçok çocuğa umut oluyor.

Comments are closed.