İNGİLİZLER MOSTAFA MOHAMED İÇİN DEĞER BİÇTİ

Posted by

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonu ara transfer döneminde Galatasaray, Mısır Premier Ligi ekiplerinden Zamalek’ten 1,5 yıllığına kiralık olarak transfer ettiği Mostafa Mohamed’in performansından oldukça memnun.

Mısırlı genç futbolcunun Süper Lig’de attığı goller ve gösterdiği performans dünyaca ünlü dev kulüplerin de dikkatini çekmeyi başardı.

Genç golcü ile ilgili İngiliz basınında bir iddia ortaya atıldı. Mohamed’in bonservisi için rekor bir fiyattan bahsedildi. Galatasaray’ın uzun zamandır aradığı golcü oyuncu arayışı, devre arasındaki Mostafa Mohamed transferi ile sonlandı.

Satın alma opsiyonu ile kiralanan 23 yaşındaki futbolcu, dev kulüplerin de oldukça dikkatini çekmeye başladı.

Ada basınına yansıyan haberlere göre, Premier Lig ekiplerinden Crystal Palace’ın genç oyuncuyu transfer listesine ekledi. Ayrıca çıkan haberlere göre, İngiliz ekibinin Mostafa Mohamed için 22 milyon Sterlin değerinde fiyat biçtiği iddia edildi.

Mısır liginden 1,5 yıllığına kiralanan Mostafa Mohamed, sarı – kırmızılı formayla çıktığı 6 Süper Lig maçında 4 gol buldu.

İNGİLİZLER MISIRLI GENÇ FUTBOLCU İÇİN 22 MİLYON STERLİN DEĞER BİÇTİ

İngiliz basınına yansıyan haberlere göre, İngiltere Premier Lig ekiplerinden Crystal Palace’ın Mostafa Mohamed ile yakından ilgilendiği öğrenildi. 23 yaşındaki futbolcuyu transfer listesine eklediğini ve genç oyuncunun bonservis bedeli için flaş bir rakam belirlediği iddia edildi.

Ada basınına göre, Crystal Palace’ın Mostafa Mohamed için 22 Milyon Sterlin değer biçtiği ifadelerini kullandı.

Haberlerde dikkat çeken bir nokta ise, Tanju Çolak’ın Mostafa Mohamed için söylediği sözlerdi. Bir spor programında yorumcu olarak görev yapan Çolak, genç oyuncu için Crystal Palace’a giderse sezonda 25 gol atacağını iddia etti.

Haberde Tanju Çolak’ın bu sözlerinin dikkate alınması gerektiğini çünkü Çolak’ın Türk Futbol Tarihi için oldukça önemli bir futbolcu olduğu dile getirildi.

ABDURRAHİM ALBAYRAK MOSTAFA MOHAMED HAKKINDA KONUŞTU

Sarı – kırmızılı kulübün 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak, ara transfer döneminde takıma katılan Mısırlı futbolcu Mostafa Mohamed’in hakkında basına yansıyan haberler hakkında konuştu. Albayrak, genç futbolcu hakkında ilginç bir açıklama yaptı.

Geçtiğimiz salı günü kampta bulunan futbol takımını ziyaret ettiğini belirterek, Mostafa Mohamed ile kısa bir görüşme yaptığını dile getirdi. Genç oyuncunun kendisine ‘baba’ diye hitap ettiğini belirtirken, Mohamed’in performansından ve geldiği seviyeden oldukça memnun olduğunu belirtti.

Mısırlı oyuncunun Türkçe öğrenmeye başladığını söyleyen Albayrak, taraftarların da genç oyuncuyu çok sevdiğini söyledi.

1,5 yıllığına Zamalek Kulübü’nden kiralık olarak transfer edilen Mostafa Mohamed’in bonservisini almak için çalışmalara başlandığını belirten Albayrak, kulüple yapılan görüşmelerde satın alma maddesini devreye sokacaklarını söyledi. Ayrıca genç futbolcunun taraftarlara Metin Oktay’ı hatırlattığını, onun gibi performans gösterdiğini ifade etti.

Comments are closed.