Koronavirüs Önlemi Tüm Spor Organizasyonları İçin Alınmaya Devam Ediyor

Tüm dünyada etkisini gösteren yeni tip koronavirüs, Türkiye’ye geldi. Bu durum ise hem dünyada hem de ülkemizde spor organizasyonlarına etki etti. Alınan karara göre tüm spor karşılaşmalarının seyircisiz olacağı bildirildi. Bu maçların içinde Galatasaray ve Beşiktaş derbisi de yer alıyor.

Çin’in Wuhan kentinde, Aralık ayı itibari ile görülen yeni tip koronavirüs, tüm dünyayı esir aldı. Binlerce kişinin ölümüne sebep olan hastalık, Dünya Sağlık Örgütü tarafından da salgın hastalık olarak ilan edildi. Bu durum ise, sosyal aktivitelerin iptaline, müsabakaların ise seyircisiz oynanması kararının alınmasında etkili oldu.

Nisan Ayının Sonuna Kadar Tüm Müsabakalar Seyircisiz Oynanacak

Konuya ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, koronavirüs ile ilgili alınan tedbirler kapsamında, Nisan ayının sonuna kadar tüm spor müsabakalarının seyircisiz bir şekilde oynanacağını söyledi. Bu durumda ise Galatasaray ve Beşiktaş derbisi, Trabzonspor ve Başakşehir müsabakasının seyircisiz olacağının özellikle altı çizildi.

Öte yandan yalnızca futbolla sınırlandırılmayan bu durum, diğer tüm branşlara da etki etti.

Kalın’ın yapmış olduğu açıklamaya göre, spor müsabakalarının Nisan sonuna kadar seyircisiz oynanacağı belirtildi. Özellikle bu süreçte, kamu personellerinin de yurt dışına çıkışlarının izne tabi olacağı ve vatandaşların da yurt dışı ziyaretlerinin bir süre ertelenmesi gerektiğinin özellikle altı çizildi.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …