MACAR STOPER SZALAI İNGİLTERE’YE

Posted by

Süper Lig’in sarı lacivertli ekipte Fenerbahçe’nin geçtiğimiz kış transfer periyodunda kadrosuna dahil etmiş oldu Macar stoper Attilla Szalai Avrupa kulüplerinin ilgisini üzerinde toplamayı başardı.

2022 Dünya Kupası elemeleri Grup karşılaşmalarında göstermiş olduğu performansın yanı sıra sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’ye katılmasının ardından lig kapsamında yapılan karşılaşmalardan adeta hatasız oynayarak harika bir performans gösteren Macar stoper için Premier Lig’den bir Talip olduğu iddiası ortaya atıldı.

LEİCESTER CİTY İDDİASI

Geçtiğimiz kış transfer periyodunda Süper Lig’in sarı lacivertli ekibi Fenerbahçe kadrosuna dahil olan Macar stoper Szalai hak ülke macera bas basın tarafından flaş bir İddia ortaya atıldı.

Macaristan medyasında yer alan haber doğrultusunda edinilen bilgilere göre sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe’nin genç stoperleri ile İngiltere Premier Lig ekibi olan Leicester City’nin ciddi şekilde ilgilendiği iddia edildi.

Milli futbolcularımız Çağlar söyüncü ve Cengiz Ünder’in de formun giymiş olduğu Premier Ligi’nde ve Ekibi Leicester City’nin Macar stoperin transfer etmesi durumunda bir rekorunda kırılabilecek olacağı haberde yer alan bilgiler arasındaydı.

REKOR KIRABİLİR

Macaristan basınında yer alan haber doğrultusunda edinilen bilgilere göre genç stoperin 25 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Premier Lig ekiplerinden Leicester City kadrosuna dahil edilebileceği iddiası ortaya atıldı.

Macar stoperin Premier Lig ekibinin kadrosuna dahil olması durumunda oyuncunun en pahalı Macar futbolcu olacağının altı çizilirken geçtiğimiz kış transfer periyodunda Red Bull Salzburg takımından Almanya’nın flaş ekibi Red Bull Leipzig transfer olan bir başka yetenekli Macar futbolcu Dominik Szoboszlai 20 milyon euro bonservis bedeli ile transfer olmuştu.

Süper Lig’in sarı lacivertli ekibi Fenerbahçe’nin kış transfer periyodunda Güney Kıbrıs ekibi limassol den kadrosuna dahil etmiş oldu 23 yaşındaki Macar stoper ile 4 sezonu daha kapsayan bir kontratı bulunuyor.

Transferin gerçekleşmesi durumunda sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe gelecek sezon kapsamında yürürlüğe koyacak olduğu kadro planlaması çerçevesinde iyi bir transfer bütçesi elde edebilir Süper Lig’deki özelliği rakiplerinin aksine büyük bir edebilir.

Fenerbahçe’ye katılmasının ardından lig kapsamında yapılan karşılaşmalardan adeta hatasız oynayarak harika bir performans gösteren Macar stoper için Premier Lig’den Leicester City’nin oyuncuya Talip olduğu iddiası ortaya atıldı.

Comments are closed.