MISIRLI GOLCÜ’DE GALATASARAY AVANTAJLI

Posted by

Süper Lig’in zirvesinde bulunan sarı kırmızılı takım Galatasaray’ın ara aktarma döneminde Zamalek’ten kiralık olarak ekibine katmış olduğu Mostafa Mohamed, performansıyla adından laf ettirmeye devam ediyor. Oyuncuyla ilgili ortaya atılan iddialar, sarı kırmızılı cephede gülerek karşılanıyor. Tüm camia özellikle son zamanlarda bu konu ile çalkalanıyor.

Galatasaray forması ile daha sahaya adımını attığı ilk maçta golle tanışan Mostafa Mohamed, toplam 6 karşılaşmada 6 gole ulaşırken spekülasyonlar da peşi sıra gelmeye başladı. Mısırlı golcünün ismi İngiliz takımları ile anılırken, gerçekler ise fazlaca farklı. İşte 23 yaşındaki yıldızla alakalı detaylar:

Süper Lig’in zirvesinde bulunan sarı kırmızılı takım Galatasaray yönetimi, sezon sonucunda İngiltere’den astronomik bir öneri gelirse ve Zamalek kabul ederse yorumlarına Seri örneğini veriyor. Geçen sezonun dönem içinde Seri, Lyon’la anlaşmıştı. Fransız kulübü, Fildişili yıldızın bonservisine haiz Fulham’la da el sıkışmıştı. Bunu hatırlatan sarı-kırmızılı yetkililer, O devre Seri sürem sonuna kadar Galatasaray’ın kiralık oyuncusu olduğunu, yönetimin Seri’nin kalmasını istediğini ve dediklerinin olduğunu, hatta 18 milyon Euro satın alma opsiyonunu ödenmesi niteliğinde bonservisine de haiz olacaklarını belirtti.

31 ARALIK’TA BİTECEK

Zamalek’ten 2 milyon dolara 1,5 yıllığına kiralanan Mostafa Mohamed’in satın alma opsiyonu Süper Lig’in zirvesinde bulunan sarı kırmızılı takım Galatasaray’da. Sarı kırmızılılar, 31 Aralık 2021’e kadar 4 milyon dolar ödediği anda Mohamed’in bonservisini alma hakkına haiz.

Salah’la beraber bütün dünyanın gözünü çevrilmiş olduğu Mısır Milli Takımı ile Dünya Kupası’nda boy gösterecek Mohamed’in önümüzdeki sürem kıymetini katlayacağı düşünülüyor.

BONSERVİS ÖNCELİĞİ GALATASARAY’DA

Mostafa Mohamed’e benzer etkiyi geçen sürem Trabzonspor’da Sörloth yapmış ve Norveçli golcüyü Leipzig kapmıştı. Ancak Sörloth’un kiralık sözleşmesindeki Crystal Palace’a ilişkin geri alma maddesinden ötürü Trabzon, kârını düşünerek bu satışı onayladı.

Galatasaray’ın ise Mohamed’de eli kuvvetli ve muhtemel satış için de sürem sonu değil, 2022 makale planlanıyor. Bonservisi alınacağı için Zamalek dönem dışı kalıyor. Süper Lig’in zirvesinde bulunan sarı kırmızılı takım Galatasaray‘ın ara aktarma döneminde Zamalek’ten kiralık olarak ekibine katmış olduğu Mostafa Mohamed, performansıyla adından laf ettirmeye devam ediyor. Oyuncuyla ilgili ortaya atılan iddialar, sarı-kırmızılı cephede gülerek karşılanıyor.

Comments are closed.