mostafa ongorsel

Mohammed Galatasaray ‘da Kalıyor

Posted by

Bordeaux ile anlaşma aşamasına gelen Galatsaray’da tranferde geri adım atıldı. Elinde o bölgede Diagne, Mohamed ve Falcaoya sahip olan sarı kırmızılı ekip Mısırlı golcünün transferinden vazgeçti. Falcao’nun sözleşme feshi sonrası o bölgede alternatif sorunu yaşayan Galatsaray Mohamed’in ayrılmasını istemedi. Yaklaşık 7 milyon Euro’luk bir teklif yapan Bordeaux anlaşma aşamasında engele takıldı.

Mohamed’le Devam

mostafa

23 yaşındaki Mısırlı golcü bu sezon istediği gibi başlayamadı. 8 maçın 3 tanesinde ilk 11 olarak oynayan Mohammed gol katkısı sağlayamadı. Formda başlayan Diagne’ye formayı kaptıran golcünün morali oldukça düştü. Galatasaray bu aşamada Bordeaux’dan gelen teklifi değerlendirmeye aldı. Pazarlıklar sonucunda Bordeaux 7 milyon Euro ve satıştan sonra %20 pay teklif etti. Teklifi kabul eden sarı kırmızılı yönetim ayrılığa izin vermişti. Hatta Mohammed’in Fransa’ya uçarak sağlık kontrolünden geçeceği söyleniyordu. Fakat Kolombiyalı yıldız Falcao’nun sözleşmesinin feshiyle forvet bölgesinde alternatifi kalmayan Galatsaray, Mohamed transferini veto etti ve takımdan ayrılmasını istemedi. Mısırlı golcünün ayrılık haberleri taraftarlar tarafından tepki çekmişti. Geldiği sezon başarılı bir performans sergileyen Mostafa Mohammed 17 maçın 11 tanesine ilk 11 çıkmıştı ve 9 gol kaydetmişti. Özellikle Fenerbahçe derbisinde attığı golle taraftarların sempatisini kazanmıştı.

Bonervisi Alınacak Mı?

mostafa2

Zamalek kulübünden kadrosuna kattığı Mısırlı oyuncu ile 1 yıllık kiralık sözleşme yapan Galatasaray’ın 4 milyon Euro’luk bir satın alma opsiyonu bulunuyor. Bu opsiyonun kullanıp kullanılmamasını oyuncunun performansı belirleyecek. Fatih Terim’in basın toplantısında belirttiği üzere oyuncu performansıyla bu kararda etkili olacak. Oyuncuya inandığını ve eski performansını özlediğini belirten Terim, Mohammed ilgili kararını ocak ayına kadar verecek. Sarı kırmızılı yönetim Falcao’nun ayrılmasıyla birlikte Mohammed’i takımda tutarak yüksek maliyetli forvet transferinden kaçınmak istedi. Yine de o bölgeye takviye yapmak isteyen Galatasaray’da son forvet adayı Halil Dervişoğlu’ydu. Brentford ile anlaşan sarı kırmızılı ekip Halil’i kadrosuna kattı ve forvet bölgesinde 3 tane alternatife sahip oldu. Kadro yapılanmasında farklı bir strateji izleyen Galatasaray ‘da forvet hattında güzel bir forma savaşı izleyeceğiz. Mohammed performansıyla formayı kaparsa ocak ayında Zamalek kulübü ile satın alma opsiyonu için görüşmeler başlayacaktır.

dervisoglu