Nicolo Zaniolo Galatasaray’da!

Posted by

Türkiye; 6 Şubat 2023 günü yaşanan Gaziantep ve Kahramanmaraş merkezli iki deprem ile yıkıldı. Binlerce insanın hayatını kaybettiği bu vahim olay; tüm Türkiye’yi büyük bir üzüntüye sürükledi. Türkiye Futbol Federasyonu; başta Süper Lig olmak üzere tüm futbol müsabakalarını bir süreliğine erteledi. En azından 22 Şubat 2023 tarihine kadar hiçbir maçın oynanmayacağı biliniyor.

Galatasaray; son olarak Trabzonspor’u 2-1 mağlup etmişti. Sarı kırmızılı camia; bir yandan depremzedelere yardımlar gönderirken bir yandan da transfer çalışmalarını sürdürüyor. Ülkemizde yaşanan elim olay; söz konusu transfer çalışmalarını da gölgede bıraktı. Galatasaray; bonservisi İtalya’nın Roma kulübünde bulunan Nicolo Zaniolo’yu transfer etti. Gelin, bu transferin detaylarına bir göz atalım!

Galatasaray Oyuncunun Transferinin Bittiğini Duyurdu

Avrupa’da transfer dönemi 31 Ocak 2023 tarihinde sona ermişti. Roma’nın 1999 doğumlu genç yıldızı Nicolo Zaniolo; İtalyan kulübünden ayrılmak istiyordu. Oyuncu ile birden çok kulüp ile ilgileniyordu. Bilhassa bir diğer İtalyan kulübü Milan’ın ismi oyuncu ile anılıyordu. Ayrıca, Premier Lig ekiplerinden Bournemouth da Zaniolo’yu istiyordu. Fakat, her iki kulüp de Zaniolo transferi ile ilgili olarak somut bir adım atmadı. Oyuncu; kulübünde kalmış gibi gözüküyordu.

Galatasaray; çok uzun süreden bu yana hücum hattının her yerinde oynayabilen bir ismi kadrosuna katmak istiyordu. Nicolo Zaniolo’nun durumunu öğrenen Erden Timur ve Dursun Özbek; oyuncu ve kulübü ile temas kurdular. Zaniolo; en başlarda Galatasaray’a gelmeye sıcak bakmıyordu. Türkiye’de oynamanın kariyeri için kötü bir hamle olacağını düşünüyordu. Roma ise oyuncuyu bir şekilde elden çıkarmak istiyordu. Galatasaray’ın projesi ile ilgili olarak bilgilendirilen Zaniolo; Galatasaray ve Türkiye hakkındaki görüşlerini değiştirdi. Sarı kırmızılı takımın Süper Lig’de lider konumda olması ve kadrosunda Icardi, Mertens, Mata, Muslera gibi isimleri bulundurması da Zaniolo’yu Galatasaray’a yakınlaştıran detaylar arasındaydı.

Sarı kırmızılı takım; 8 Şubat 2023 Çarşamba akşamı oyuncunun transferi ile ilgili olarak Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na açıklama yaptı. Buna göre, Galatasaray; oyuncunun kulübüne 15 milyon Euro bonservis ödeyecek. Fakat, söz konusu ödeme; beş yıla yayılarak yapılacak. Bunun yanı sıra, Galatasaray; Zaniolo’yu ilerleyen yıllarda başka bir kulübe sattığı takdirde elde edilen karın yüzde 20’si Roma’ya ödenecek. İtalyan oyuncu; 2022 – 2023 sezonunun geri kalanı için 900 bin Euro alacak. Kalan dört sezonda ise kendisine yıllık 2 milyon 750 bin Euro ödenecek. Bunun yanı sıra, Galatasaray ve Roma tüm geliri depremzedelere bağışlanacak olan bir hazırlık maçında karşı karşıya gelecek.

Nicolo Zaniolo Kimdir?

2 Temmuz 1999 tarihinde dünyaya gelen oyuncu; İtalya milli takımının formasını bugüne kadar 11 defa giydi. Milli formayla iki de gol attı. 1.90 boyu ile dikkat çeken İtalyan yıldız; 2018 – 2019 sezonundan bu yana Roma’da forma giyiyordu.

Comments are closed.