3buyukler pereira portekizli cedric soares konusunda israrci 1

Pereira Portekizli Cedric Soares Konusunda Israrcı

Posted by
3buyukler pereira portekizli cedric soares konusunda israrci 1

Yeni takım hocası Vitor Pereira ile yeni zeon hazırlıklarına hız kesmeden devam eden Fenerbahçe, geçtiğimiz sezon oldukça yoğun bir şekilde atlattığı transfer dönemine göre bu yıl sessiz bir şekilde devam etmektedir.

Sarı-lacivertliler forvet ve sağ-bek için mutlaka bir takviye yapma konusunda hem fikirler. Golcü konusunda ise Boupendza’ya ilgisi bulunun Fenerbahçe’de ise sağ bek için Vitor Pereira’nın aklında tek bir isim var.

İstanbul’da yeni sezon hazırlıklarını sürdüren sarı-lacivertli takım Vitor Pereira öncülüğünde şampiyonluğa odaklanmış durumdalar.

Bu transfer döneminde sakinliğini koruyan takım geçen sezon kurulan kadronun temel taşları ile bu sezon yoluna devam edecek.

Kanarya İçin Önemli Takviye İsimleri

3buyukler pereira portekizli cedric soares konusunda israrci

Fenerbahçe’nin sağ bek ve forvet için transfer yapmasına kesin gözüyle bakılıyor. Kanarya şu ana kadar sadece Serdar Dursun ve Caulker ile anlaşma sağlamış olsa da Portekizli teknik direktör Vitor Pereira’nın sağ bek bölgesine istediği isim de ortaya çıkmış oldu.

Bütçe konusunda zorlanması sebebiyle tekin adımlar atmak durumunda olan Fenerbahçe, kesinlikle destek yapılması gereken bölge olarak ise sağ bek’i belirledi. Vitor Pereira’nın ısrarlı önerisiyle birlikte Kanarya hedefini Portekizli oyuncu Cedric Soares’e çevirmiş durumda.

Portekizli teknik direktör’ün Fenerbahçe içerisinde kurmayı planladığı yeni sistemin öne çıkan isimlerinden birisi olması beklenen Cedric Soares, Pereira’nın yönetimden transferini tamamlamasını istediği isimler arasında kendine yer buldu.

Arsenal takımında geçen sezon bonservis bedeli ödenmeden kadroya katılan 29 yaşındaki oyuncu ise kulubünde forma giyme şansı bulamadığı için ayrılma fikrine oldukça olumlu bakıyor.

Soares’in Maliyeti

Ünlü futbolcunun Kanarya’ya bedeli 6 milyon euro olarak gösterilse de bu konuda stratejik davranan Kanarya planını belirledi. Arsenal’e satın alma opsiyonlu kiralama teklifi sunmaya hazırlanan sarı-lacivertli takım oyuncuya ayrıca 2 milyon euro da maaş ödeyecek.

Sağ bek ve 3-43-’ün sağında oynayabilen Portekizli yıldız futbolcuyla kısa süre içerisinde Kanarya tarafından temas kurulması bekleniyor.