3buyukler rachid ghezzal besiktasa dogru

Rachid Ghezzal Beşiktaş’a Doğru

Posted by
3buyukler rachid ghezzal besiktasa dogru 1

Galatasaray ile Beşiktaş arasında yaşanan Rachid Ghezzal yarışında ibre siyah beyazlı takıma döndü. Geçtiğimiz sezonki şampiyonluğuna büyük katkı sağlayan Cezayirli oyuncu; Beşiktaş’ın yıllık ücret teklifini arttırması üzerine siyah beyazlı takımda karar kıldı.

Bir başka deyişle, Beşiktaş’ın Ghezzal ile prensipte anlaştığı belirtiliyor. Fakat, siyah beyazlı takım; oyuncunun kulübü Leicester City ile henüz anlaşma sağlayamadı. İngiliz takımına ilk teklifini yapan Beşiktaş; bu kulüpten gelecek haberi bekliyor.

Rachid Ghezzal Ne Kadar Kazanacak?

Beşiktaş; Leicester City ile anlaştığı takdirde Rachid Ghezzal’e dört yıllık sözleşme imzalatacak. Oyuncu için Galatasaray’ın teklifi de oldukça ciddiydi. Sarı kırmızılı takım; Ghezzal’e yıllık 2.8 milyon Euro garanti ücret önermişti. Beşiktaş ise en çok 2.5 milyon Euro verebileceğini ifade etmişti.

Beşiktaş’ta yakalamış olduğu form grafiğinden bir hayli memnun olan Ghezzal; önümüzdeki sezon da Beşiktaş’ta oynamak istediğini dile getirmişti. Ancak, Galatasaray’ın daha yüksek bir yıllık ücret teklif etmesi; Cezayirli oyuncunun aklını karıştırıyordu.

Sergen Yalçın’ın da oyuncuyla devam etmek istemesi üzerine harekete geçen siyah beyazlı yönetim; Ghezzal için yapmış olduğu teklifi arttırdı. Sonuç olarak, Ghezzal; Beşiktaş’tan bonuslarla beraber yıllık 3 milyon Euro’nun üzerinde bir ücret alacak.

Siyah beyazlı takımın teklifini arttırması üzerine hem Ghezzal hem de menajeri Beşiktaş ile anlaşmaya vardıklarını yakın çevrelerine ifade ettiler.

3buyukler rachid ghezzal besiktasa dogru 2

Transfer önceliğini on numara, sol bek ve sağ bek pozisyonlarına veren Galatasaray; daha önceden yapmış olduğu teklifi değiştirmedi.

Rachid Ghezzal’in Bonservisi Ne Olacak?

Oyuncu ile anlaşma sağlayan siyah beyazlı takım; şimdi de kulübünü ikna etmeye çalışıyor. Ancak, Leicester City; oyuncu için yüksek bir bonservis bedeli istiyor.

Bu noktada, en az 5 milyon Euro talep eden İngiliz takımının tavrının değişip değişmeyeceği merak konusu!

3buyukler rachid ghezzal besiktasa dogru

Futbola Fransa’nın Olimpik Lyon takımında başlayan Ghezzal; bu takımda beş yıl oynadıktan sonra bedelsiz bir şekilde Monaco’ya transfer oldu.

Burada göstermiş olduğu başarılı performansla beraber 2018 yılının yaz aylarında 14 milyon Euro karşılığında Leicester City tarafından transfer edildi. Oyuncuya ciddi bir yatırım yapan İngiliz takımı; istediği teklifi alamadığı takdirde Ghezzal’i kadrosunda tutmayı da düşünüyor.