Sacha Boey Sezon Sonu Ayrılmak İstiyor

Sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ın 22 yaşındaki genç sağ beki Sacha Boey verdiği samimi röportaj ile gündeme geldi.

Sacha Boey verdiği bir röportajda sezon sonun da sarı kırmızılı takımından gelecek olan teklifler doğrultusunda takımdan ayrılmaya sıcak baktığını dile getirirken hedefinde ise Premier Lig ve Bundesliga var.

2021 / 22 sezonun da sarı kırmızılı forma ile buluşan Sacha Boey Fransız kulübü olan Rennes’ den 1,15 Milyon Euro gibi düşük bir bonservis bedeli ile Galatasaray ‘a kazandırılmıştı.

Fransa’da forma şansı bulamayan geç oyuncu Galatasaray’ ın 2021 / 22 sezonun da gençleşme projesi ile takıma kazandırıldıktan sonra inişli çıkışlı bir sezon geçirse de bu sezon takımın vaz geçilmez isimlerinden birisi oldu.

Bu sezonki performansı ile sağ bekte kendisinden daha tecrübeli L. Dubois’ e formayı kaptırmayan genç oyuncu takımın en çok forma giyen oyuncuları arasında yer aldı.

3buyukler sacha boey sezon sonu ayrilmak istiyor

Sacha Boey Sarı Kırmızılı Forma İle Bu Sezon Neler Yaptı?

Sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ın 22 yaşındaki genç sağ beki Sacha Boey bu sezon süper lig de 23 maçta süre alırken bunların tamamında ilk 11’de yer alarak karşılaşmalara çıktı.

Çok iyi bir istikrar yakalayan Sacha Boey bu sezon takımın en çok süre alan 3. Oyuncusu oldu.

Sarı kırmızılı forma ile bu sezon gol sevinci yaşayamayan genç oyuncu 2 gol pası vererek takımına destek oldu.

Savunma yönünden eksiklikleri olan Sacha Boey hücum da ise her takımın kadrosunda görmek istediği isimlerden birisi oldu.

Hücumu çok fazla düşünene Sacha Boey sürekli sarı kırmızılı takımın ataklarında ya iç koridora geçip pas geçişini sağlıyor yada çizgi de takım arakasına destek oluyor.

Sürati ve çevikliğinin yanında ikili mücadeleler de ayakta kalması ile de dikkat çekiyor. Genç oyuncu ilk gediğine göre kendini bir hayli fiziksel anlamda özellikle geliştirirken hücumda tek eksiği gol paslarının yetersiz olması ve çok fazla anlamsız isabetsiz ortalar göndermesi oldu.

Galatasaray Sacha Boey Satısından İyi Kar Elde Edecek

3buyukler sacha boey sezon sonu ayrilmak istiyor 1

22 yaşındaki genç sağ beki Sacha Boey sarı kırmızılı takımda kendisini geliştirerek Avrupa ‘nın daha büyük liglerinden önemli takımlarında forma giymek istiyor ki bu da zaten hemen hemen her genç oyuncunun hayali.

Sarı kırmızılı forma ile iyi bir sezon geçiren Sacha Boey düşük bonservis bedeli ile kadroya katılmıştı.

Sezon sonunda iyi bir teklif gelmesi halinde sarı kırmızılı takımdan ayrılmaya sıcak bakan genç oyuncu için güncel piyasa değeri 10’ milyon Euro’ u geçerken Galatasaray ‘Lı yöneticilerin de en az 15 Milyon Euro’ dan kapıyı açacaklarına eminim.

Gelecek sezon şampiyonlar ligine katılması haline sarı kırmızılı takımın kadroda tutmak isteyeceği genç oyuncusu için Okan Buruk’ ta kolay kolay gitmesine izin vermez gibi görünüyor.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …