Son Dakika Fenerbahçe Ferdi Kadıoğlu’nun Geleceği

Posted by

Son dakika spor haberi Sarı Lacivertli ekipten geldi. Çubuklu formalılardan dikkatleri üzerine çeken Ferdi Kadıoğlu, futbol kariyeri ile alakalı kritik bir karara imza atacak. Yetenekli sporcu, milli takım tercihini yakın çevresi başta olmak üzere bazı kişilere açıkladı.

Fenerbahçe, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından uygulamaya sokulan yabancı oyuncu kuralı nedeni ile Ferdi Kadıoğlu’nun milli takım tercihini bekliyordu. 22 yaşındaki sporcu, Türkiye’yi seçtiği takdirde Sarı Lacivertli forma giymeye devam edebilir.

Buna karşılık Avrupa milli takımını seçerse Kanarya ile yollarını ayırmak durumunda kalacak. İşte Ferdi Kadıoğlu’nun kritik milli takım seçimine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Fenerbahçe’de Kalıp Kalmayacağı Belli Oldu

Sarı Lacivertli taraftarlar, Ferdi Kadıoğlu’ndan gelecek milli takım tercihini bekliyor. Yapılan bu tercih, 22 yaşındaki genç yeteneğin futbol kariyerini direkt olarak etkileyecek. Başarılı sporcu, Türkiye Milli Takımı’nı seçmediği takdirde Fenerbahçe ile vedalaşmak durumunda kalacak.

2021 – 2022 sezonuna damgasını vuran oyuncu, daha önce yaptığı açıklamalarda mart ayında nihai kararını belirleyeceğini söylemişti.

Ancak alınan son duyumlar gündeme bomba gibi düştü. Ferdi Kadıoğlu’nun aldığı kararı yakın çevresine açıkladığı öğrenildi. Kurallara göre 22 yaşındaki sporcu, Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın yanı sıra Hollanda ve Kanada milli takımlarında da oynama hakkına sahip. Öğrenilenlere göre genç yetenek, seçimini Ay Yıldızlı formadan yana kullandı.

Ferdi Kadıoğlu Resmi Açıklama Yapmadı

Ferdi Kadıoğlu, henüz milli takım tercihini resmi olarak açıklamış değil. Ancak genç futbolcu, tercihi dair yakın çevresi ile iletişime geçti ve müjdeli haberi verdi. Alınan duyumlar özellikle Sarı Lacivertli taraftarları heyecanlandırdı.

Orta saha sol mevkiinde oynayan başarılı sporcunun, milli takım tercihini nihai olarak yılbaşına kadar belirleyecek. Ferdi Kadıoğlu, seçimini Ay Yıldızlı formadan yana kullanırsa Fenerbahçe’de de oynamaya devam edebilecek çünkü milli sporcu kategorisinde yer alacak. Sarı Lacivertli yönetmin genç yeteneğe 5 senelik yeni bir mukavele önereceği biliniyor. Ancak Hollanda ya da Kanada’yı tercih ederse TFF tarafından getirilen yabancı oyuncu sınırlamasına takılarak takımı ile vedalaşmak durumunda kalabilir.

Comments are closed.