Son Dakika Kanarya Mesut Özil Futbol Merkezi Kurdu

Posted by

Son dakika Sarı Kanarya haberi gündeme damgasını vurdu. Fenerbahçe’nin yıldız isimlerinden Mesut Özil alkışlanacak bir harekete imza attı. 32 yaşındaki on numara oyuncusu, İngiltere’de yaşamakta olan Güney Asya kökenli gençlerin futbola katılımının artmasını hedefliyor. Bu amaçla Mesut Özil, Bradford’da futbol eğitim merkezi kurdu.

Başarılı oyuncu, yaptığı açıklamalarda Güney Asyalı vatandaşlara destek vermek istediğini ifade ederken, saha içinde & dışında yeteneklerini göstermeleri için imkan sunmanın önemine de dikkat çekti. İşte 32 yaşındaki sporcunun yeni futbol merkezine dair merak edilenler…

Mesut Özil, İngiltere’de alkışlanacak bir hareket gerçekleştirdi. Ülkede yaşayan Güney Asya kökenlilerin futbola katılımını desteklemek isteyen dünyaca ünlü yıldız isim, İngiltere’nin Bradford şehrinde futbol eğitim merkezi kurdu. Çubuklu formalı, konu ile ilgili açıklamalarda da bulundu.

‘Barış İçin Futbol’ Destekledi

Sarı Kanarya’nın yetenekli oyuncularından Mesut Özil, İngiltere’de yeni bir futbol eğitim merkezi kurdu. Güney Asyalı kökenli insanların futbola katılımını desteklemek istediğini belirten başarılı yıldız, fırsat verildiği takdirde saha içinde ve dışında ne denli başarılı olacaklarına da işaret etti. Özil, bu nedenle Bradford’da girişimini gerçekleştirdi.

Bu hareket İngiltere tarafından takdir topladı. Barış İçin Futbol (Football For Peace) oluşumu ile İngiltere Futbol Federasyonu da Mesut Özil Gelişim Merkezi’ne destek verdi. Bu sayede 32 yaşındaki on numara, İngiltere’nin Lig 2’sinde mücadele eden Bradford’da üniversite kampüsü içerisinde konumlanan antrenman tesisini kullanabilecek.

‘’Benim de Etnik Kökenim Farklı’’

Mesut Özil, yaptığı açıklamalarda kendisinin etnik kökeninin de farklı olduğunu ve bu nedenle azınlıklar ile empati yapabildiğini söyledi. Güney Asyalı vatandaşların sadece seyirci olarak futbolu izlemelerinin adil olmadığını savunan 32 yaşındaki on numara oyuncusu, bu durumu hayretle karşıladığını ifade etti.

Güney Asyalı kökenli insanlara destek vermek istediğini belirten başarılı sporcu, imkanlar sunulduğu takdirde saha içinde ve dışında yeteneklerini göstereceklerini söyledi.

Güney Asyalıların yaşadığı zorlukları tahmin edebildiğini ifade eden Mesut Özil, kurulacak futbol merkezinin ihtiyaçları karşılamasını umduğunu ve başarıya ulaşmada katkı sağlamasını istediğini belirtti.

Comments are closed.