vitor pereira o ismin trnasfer edilmesini istedi 3buyukler

Vitor Pereira O İsmin Transfer Edilmesini İstedi

Posted by
vitor pereira o ismin trnasfer edilmesini istedi 3buyukler

Fenerbahçe’de uzun süren teknik adam arayışları en nihayetinde sonuçlandı. Marco Silva, Paulo Fonseca, Rafael Benitez isimleri gündemi meşgul ederken sarı lacivertli takım; sürpriz bir kararla eski hocası Vitor Pereira ile anlaştı. Fenerbahçe’yi 2015 – 2016 sezonunda da çalıştıran Portekizli teknik adam; Van Persie, Nani, Kjaer, Fernandao gibi isimlerin olduğu kadroyla ikinci olduğu için gönderilmişti.

Ali Koç; Vitor Pereira’ya oldukça güveniyor. 2015 – 2016 sezonunun aksine bu defa daha dengeli bir kadrosu olan Fenerbahçe’de Pereira’nın neler yapacağı merakla bekleniyor.

Vedat Muriqi Fenerbahçe’ye Geri Dönecek Mi?

Fenerbahçe; 2020 – 2021 sezonunun yaz transfer döneminde İtalya’nın Lazio takımına sattığı Vedat Muriqi’yi bir sezonluğuna kiralamak istiyor. Oyuncunun da Fenerbahçe’ye dönmek istediği biliniyor. Bu noktada, Vedat Muriqi için Vitor Pereira’nın görüşlerini soran Fenerbahçe yönetimi; almış olduğu olumlu cevaptan sonra bir hayli rahatladı.

vitor pereira o ismin trnasfer edilmesini istedi 3buyukler 2

Oyun planında merkez santrafora yer veren Vitor Pereira; Vedat Muriqi gibi bir ismin çok faydalı olacağını belirtti. Herkesin bildiği üzere Vitor Pereira; Fenerbahçe’deki ilk döneminde de Fernandao’yu ısrarla oynatmıştı. Fernandao ile benzer özelliklere sahip olan Vedat Muriqi için düğmeye basan sarı lacivertli takım; bu transferi en kısa sürede bitirmek istiyor.

Vedat Muriqi de Fenerbahçe’ye dönmek istiyor. Ancak, Kosovalı oyuncunun kulübü Lazio; kiralık ücreti talep ediyor. Buna ek olarak, Muriqi; Fenerbahçe’de kazandığının çok daha fazlasını Lazio’da kazanıyor. Bu yüzden, Fenerbahçe ile Lazio arasındaki görüşmelerde orta yolun bulunması gerekiyor.

Vedat Muriqi Kimdir?

vitor pereira o ismin trnasfer edilmesini istedi 3buyukler 3

24 Nisan 1994 tarihinde dünyaya gelmiştir. 1.94 boyundadır. Solak oluşuyla da dikkat çeker. 15 Eylül 2020 tarihinde 18.5 milyon Euro bonservis bedeliyle Lazio’ya transfer olmuştur. Ancak, Muriqi; Lazio’da istediği şansı bulamadı. 34 maçta süre alan oyuncu; iki gol atıp bir asist yapabildi.

Vedat Muriqi’nin Fenerbahçe macerası ise iyi geçmişti. Sarı lacivertli forma altında 36 maçta süre alan oyuncu; 17 gol atıp 7 asist yapmıştı. Bu performansıyla da bilhassa İtalyan kulüplerinin ilgisini çekmişti. Vedat Muriqi; Fenerbahçe’ye dönerek eski formuna kavuşmak istiyor.