Weghorst Konusunda Sıcak Gelişmeler Yaşanıyor

Posted by

Beşiktaş’ta Wout Weghorst konusunda sıcak gelişmeler yaşanıyor. Siyah beyazlı yöneticiler, İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Manchester United’ın Hollandalı yıldız forvet Wout Weghorst için yaptığı teklifi yetersiz buldu. Beşiktaşlı kurmaylar, Hollandalı yıldızın kulübü Burnley’den de bonservis bedelinden pay talep etti. Kara Kartal, Weghorst’un takımdan ayrılması durumunda ise yerini eski oyuncusu Aboubakar ve Boupendza ile doldurmak istiyor.

Bilindiği üzere Beşiktaş yönetimi, 18. haftada oynanan Kasımpaşa maçındaki gol sevinciyle adeta taraftarlara veda eden Hollandalı golcüye durumun aslını sordu. Wout Weghorst ise, reddedemeyeceği teklifler olduğunu, bu sebeple önüne gelen fırsatı değerlendirmek istediğini, menajerinin İstanbul’a geleceğini detayların kendisiyle görüşülebileceği cevabını vermişti. Gelen haberlere göre; Hollandalı golcünün, Manchester United ile çok ciddi bir şekilde masada olduğu belirtildi. İngilizlerin, Cristiano Ronaldo’nun boşluğunu Weghorst’la doldurma hedefi olduğu öğrenilirken, İngiliz devinin Hollandalı teknik direktörü Erik ten Hag‘ın, 30 yaşındaki futbolcuyu bizzat telefonla arayıp kendisini takımında görmek istediğini ilettiği ifade edildi.

Yıldız golcünün bunun yanında Almanya ve İtalya liglerinden de teklifler aldığı iddia ediliyor. Beşiktaş cephesi, bonservisi Burnley’de bulunan Weghorst‘un 2023 yazına kadar devam eden sözleşmesini şu anda feshetmek için yerine yeni bir forvet alabilecek kadar parayı kasasına koymayı hedeflediği belirtildi. Kırmızı Şeytanlar, Burnley kulübü ile bonservis pazarlığını yaparken Beşiktaş’a ise Wehgorst’un yıllık 2.8 milyon Euro olan alacağını ödemeyi teklif etti. Ancak siyah beyazlı kurmaylar bu teklifi yeterli görmedi. Hollandalı forvetin ayrılığını onaylamak için Burnley’e ödenecek bonservis bedelinden de pay istedi.

Hollandalı Forvet Ayrılık Kararını Yönetime Bildirdi

Wout Weghorst, BJK Başkanı Ahmet Nur Çebi ile özel görüşme yapıp, kariyerine Türkiye’de devam etmek istemediğini ve ailesi ile bir karar aldığını ifade ederek Ocak ayı devre arası transfer döneminde ayrılmak istediğini iletti. Çebi’nin ise Hollandalı oyuncuya konuyla alakalı olarak herhangi bir yorum yapmayıp durumu teknik ekip ve yönetim ile paylaşacağını, Burnley ile de temas kurulacağını, şartlar elverdiği takdirde gerekenin yapılacağını, o zamana kadar  işine odaklanması gerektiğini ilettiği öğrenildi.

Aboubakar Olmazsa Boupendza Hamlesi Gelecek

Siyah beyazlılar, Wout Weghorst ile yollarını ayırması halinde bu oyuncunun yerini öncelikli olarak Al Nassr’dan ayrıması gündemde olan Vincent Aboubakar ile doldurmak istiyor. Beşiktaşlı kurmaylar, Kamerunlu golcü ile temas kurmak için kulübü Al Nassr’la sözleşme feshi görüşmelerinin sona ermesini bekliyor.

Başkan Ahmet Nur Çebi ve kurmaylarının Aboubakar’a 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 2.5 yıllık bir mukavele, artı olarak da sezon başına 2-2.5 milyon Euro civarında bir teklif vermeyi planladığı öğrenildi. Ancak Kamerunlu golcüye Avrupa’nın birçok yerinden yüksek bedelli tekliflerin gelmesi, bu transferi zora sokabilir. Bu durumda ikinci hedef Aaron Boupendza. Kara kartal, Aboubakar konusunda sorun yaşarsa, rotayı Boupendza’ya çevirip oyuncuyu getirmeye çalışacak.

Comments are closed.