ALİ KOÇ’UN FENERBAHÇE’DEKİ ÜÇ YIL BİLANÇOSU

ali kocun fenerbahcedeki uc yil bilancosu 3buyukler

Fenerbahçe’nin yönetimine üç yıl önce gelen Ali koç Fenerbahçe’de henüz istediği başarılara ve istediği sonuçları erişemedim. Özellikle teknik direktörler konusunda istediği performansı bir türlü alamayan Ali Koç üç sezonluk yönetim kariyerinde yeni teknik direktör değiştirdi.

KOÇ YÖNETİMİNDEKİ ÜÇ YILLIK ORANLAR

Sarı lacivertli Fenerbahçe yönetiminin başına üç yıl önce Ali koç gelmişti. Taraftarların oldukça büyük bir hevesle beklentisini karşılayarak gelen Ali koç ne yazık ki üç yılın sonunda beklentilerin altında kaldı.

Aziz Yıldırımın ardından gelen Fenerbahçe’nin yönetimince Ali Koç taraftarların büyük bir coşkuyla karşılamasının ardından ne yazık ki istenilen beklentileri karşılayamadı.

Fenerbahçe’nin puan ortalaması son üç yılda 68’den 52, gol ortalaması 67’den 51’i, derbi galibiyet yüzdesi ise 45’ten sekize düştü.

Oldukça sert bir düşüş yaşayan Fenerbahçe ekibi bu düşüşü yeni teknik direktörle ve yeni sezonda toplayabilecek mi şimdiden merak ediliyor. Aynı zamanda son üç yılda Fenerbahçe’nin yenilgi ortalaması 5,5’ten dokuza yükseldi.

Son üç yılda Ali Koç yönetimindeki Fenerbahçe’de 12 derbide sadece bir zafer elde edilebildiği. Özellikle Erol Bulut yönetimindeki Fenerbahçe derbi galibiyetleri ne yazık ki ne takımı ne de Fenerbahçe yönetimini ne de Fenerbahçe taraftarları memnun edememişti.

Şimdilik takımın başında Emre Belözoğlu var ve yeni sezonda Fenerbahçe takıma yeni bir teknik direktör getirecek ve bu yeni teknik direktörle beraber üzerindeki ölü toprağa atarak şampiyonlar kesin bir galibiyetle ilerlemek için sezonun başından oldukça iyi bir performans sergileyerek işi son haftalara bırakmak istemiyor.

SON 11 HAFTA DAHA FENERBAHÇE NELER YAPACAK

Süper toto süper Lig’in son 11 haftası kaldı. Şampiyonluk yarışındaki en geride takım olan Fenerbahçe 59 puanla üçüncü sırada yer alıyor. Fenerbahçe ekibi bu 11 hafta iyi değerlendirerek şampiyonluk yarışında tekrar söz sahibi olmak istiyor.

ali kocun fenerbahcedeki uc yil bilancosu 3buyukler 2

Erol bulut olan güvenini çok önceden kaybeden Ali koç teknik direktörü ile yollarını ayırma kararı verdi ve aynı zamanda onun yardımcılarıyla da yollayın ayırma kararı verdi.

Ali Koç’un yönetimindeki Fenerbahçe üç yılda istenilen başarılara ve galibiyetleri erişemediği için bundan sonraki süreçte özellikle bundan sonraki sezon da nasıl bir performans sergileyecek şimdiden merak ediliyor.

Özellikle taraftarların Kendine olan güvenini tekrar kazanmak isteyen Ali Koç yeni sezona yeni bir ekiple ve tazelenmiş bir Fenerbahçe ile başlayıp aslında bu sezon aldığı dünyaca ünlü yıldızların da içinde yer aldı 18 transferle yeni sezonda taraftarların sevindi ve rakiplerinin korktu bir Fenerbahçe olmak istiyor.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …