altay bayindir fenerbahceden ayrilmaya hazirlanyor 3buyukler 2

Altay Bayındır Fenerbahçe’den Ayrılmaya Hazırlanıyor

Posted by

Fenerbahçe’de sular durulmuyor. Kulüpte Arda Güler krizi yaşanıyor. Genç oyuncu ve ailesi ile şu ana kadar iki defa görüşen başkan Ali Koç, onları bir sezon daha kalmaya ikna edemedi. Arda Güler ile Avrupa’nın önde gelen kulüpleri ilgileniyor. Oyuncunun serbest kalma bedeli 17.5 milyon Euro! Konu ile ilgili yaşanacakları önümüzdeki günlerde göreceğiz.

altay bayindir fenerbahceden ayrilmaya hazirlanyor 3buyukler

Fenerbahçe bir yandan da yeni teknik direktörünü bulmaya çalışıyor. Yerli teknik adamlar ile yapılan görüşmelerden şu ana kadar net bir sonuç alınamadı. Ali Koç, her ne kadar çok olumlu bakmasa da yeniden yabancı teknik adam arayışına başladı. Sarı lacivertli kulüpte transfer çalışmaları devam ediyor.

Fenerbahçe Dominik Livakovic Transferinde Israrcı!

Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’nin kalesini Altay Bayındır ve İrfan Can Eğribayat korudu. Her ikisinin de performansı fena değildi. Altay Bayındır, ameliyat olup sezonu kapatana kadar takımın birinci kalecisiydi. Her ne kadar zaman zaman hatalı goller yiyip taraftarları üzse de ligin en başarılı kalecilerinden birisiydi. İrfan Can Eğribayat ise Altay Bayındır’ın yokluğunda kaleyi korudu. O da elinden geleni yaptı. Dikkat çeken bir hatası yoktu.

Fenerbahçe yönetimi, geçtiğimiz haftalarda Altay Bayındır’ın sezon sonunda bitecek olan sözleşmesini uzattı. Bunun yanı sıra, Göztepe’nin oyuncusu olan İrfan Can Eğribayat’ın da bonservisi alındı. Başkan Ali Koç, bu iki isme ek olarak bir de yabancı kaleci transfer etmek istiyor. Gündemdeki isim ise Dominik Livakovic!

1995 doğumlu kaleci, uzun yıllardan bu yana Hırvatistan’ın Dinamo Zagreb kulübünde forma giyiyor. Kulübüyle olan sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. 2022 yılının son aylarında Katar’da düzenlenen Dünya Kupası’nın yıldızı olan deneyimli kaleci, kariyerine başka bir takımda devam etmek istiyor. Fenerbahçe’nin kendisine yapmış olduğu teklife sıcak bakıyor. Bu transferin gerçekleşme ihtimali her geçen gün artıyor.

Fenerbahçe Dominik Livakovic ile Çoktan Anlaştı

Dominik Livakovic, bir ayı aşkın süredir Fenerbahçe’nin gündeminde yer alıyor. Oyuncu ile irtibat kurulalı çok oluyor. Sarı lacivertli kulüp, oyuncuya yıllık 1.5 milyon Euro’dan üç senelik sözleşme teklif etti. Hırvatistan’da çok az kazanan deneyimli kaleci, bu teklife olumlu cevap verdi. İş, kulüplerin anlaşmasına kaldı.

altay bayindir fenerbahceden ayrilmaya hazirlanyor 3buyukler 2

Fenerbahçe, oyuncunun bonservisi için Dinamo Zagreb’e 6 milyon Euro teklif etti. Ancak, Hırvat kulübü, Fenerbahçe’den 10 milyon Euro talep etti. Sarı lacivertli kulübün transfer komitesi, bir süre beklemeyi tercih etti. Aradan geçen zaman içerisinde Hırvat kaleciye başka bir kulüpten teklif gelmedi. Fenerbahçe, bu transferi bitirmek adına son bir hamle yaptı. Dinamo Zagreb’e 7 milyon Euro teklif edildi.

Dominik Livakovic’in Fenerbahçe’ye transferi, Altay Bayındır’ın ayrılması anlamına geliyor. 25 yaşındaki kalecinin yedek kulübesinde beklemeye niyeti yok! Fenerbahçe, Altay Bayındır için 10 milyon Euro talep edecek.