Belhanda’nın Geleceği Ne Olacak

belhandanin gelecegi ne olucak 3buyukler

Gedson Fenandes’in transferi, Peter Etebo’nun yükselen formu ve Arda Turan’ın orta saha görevi derken Galatasaray’da Younes Belhanda’nın geleceğinin ne olacağı soru işareti… Oyuncunun geleceğinin ipleri sarı kırmızılı takımın elinde.

Galatasaray’da Faslı futbolcu Younes Belhanda’nın sözleşmesi sezon sonunda bitiyor. Deneyimli futbolcunun yeni sözleşme imzalayıp imzalamayacağı ise belirsizliğini koruyor. Diğer yandan Galatasaray’da orta saha rotasyonunun genişlemesi ile Belhanda’nın geleceği de kulübüne bağlı.

Hürriyet’te çıkan haberlere göre, Galatasaray Yones Belhanda’nın kalan haftalardaki performansına göre oyuncu ile sözleşme imzalayıp imzalamayacağına karar verecek.

Galatasaray’da orta saha rotasyonunun büyümesi ile yeni sözleşmeye sıcak bakan fakat talep edilen indirime sıcak bakmayan Belhanda’nın ise eli zayıflamaya başladı.

Ücrette Büyük İndirim

Younes Belhanda son haftalarda formasını kaybetti. Yeşil sahalardan bir süre uzak kalan Younes Belhanda’ya, Fatih Terim hem Kasımpaşa hem de Alanyaspor maçlarında ilk 11’de görev vermedi.

Sezon sonunda yapacağı transferlerle de kadrosunu güçlendirmek isteyen Galatasaray’da Faslı oyuncunun kaderi kendi elinde. Gösterdiği performansa bağlı olarak önümüzdeki sezonda da sarı kırmızılı formayı giyebilir.

Sarı kırmızılı takımın, Belhanda’ya sunacağı tavan fiyat ise belli. Şu anda 3 milyon 350 bin Euro kazanan Belhanda’nın yeni sözleşmesinde yüzde 50’den fazla indirime gidildi.

Fiyatta bir değişiklik olmayacağını belirten yönetim Faslı oyuncunun sözleşme imzalamasına karar verildiğinde teknik heyetin maksimum 1.2-1,5 milyon Euro bandında bir garanti teklif önereceği biliniyor.

Younes Belhanda Kimdir?

Younès Belhanda, Türk kulübü Galatasaray ve Fas milli futbol takımı için oynayan profesyonel bir futbolcudur.

belhandanin gelecegi ne olucak 3buyukler 2

Belhanda, güneydoğu Fransa’da bir komün olan Avignon’da doğdu ama yakın Aramon’da büyüdü. Fas kökenli (Taza’dan) ve beş kardeşi daha var. Belhanda, futbol kariyerine memleketi Racing Club Aramon’da oynayarak başladı. Doğduğu yerde bulunan yerel bir kültür merkezi olan MJC Avignon’a katılmadan önce kulüpte bir yıl geçirdi.

Merkez, futbolu da içeren çeşitli aktiviteler sundu. Kulüpte iken, Belhanda bir libero olarak kullanıldı ve antrenör Jean-Christophe Gleyze tarafından rehberlik edildi.

Oyuncu, Gleyze’nin geleceğini belirlemede büyük rol oynadığını kabul ederek, kendisinin bir koçtan daha fazlası olduğunu kendisinin eğitimine ve 3 yıl boyunca kendisine destek veren kişinin olduğunu söyledi. O ve MJC Avignon olmasaydı kendisinin diğer kulüpler tarafından asla fark edilemeyeceğini söyledi.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …