Beşiktaş Kanatları ile Fenerbahçe’yi Yenmeye Hazırlanıyor

Posted by

Sergen Yalçın’ın yaptığı açıklamalarda Beşiktaş’ın en önemli kozlarının sol kanatta Larin, sağ kanatta Ghezzal olacağını söyledi. Kartal kanatları ile Fenerbahçe’yi devirmeyi planlıyor.

Süper Lig’de Pazar günü Fenerbahçe ile zorlu bir karşılaşma yaşayacak olan Beşiktaş’ta hazırlıklar tam gaz aralıksız devam ediyor. Bu sezon 8 maçta toplam 13 puan toplayarak beklentilerinin uzağında kalan siyah beyazlı takım büyük derbi için aralıksız çalışıyor. Beşiktaş için Fenerbahçe maçı büyük önem taşıyor.

Başakşehir galibiyetinin ardından, “Bu bize büyük moral oldu, özgüvenimiz geri geldi” açıklamasını yapan teknik direktör Sergen Yalçın, Fenerbahçe karşılaşması için ise, “Başladığımız işi yarıda bırakmayalım” diyerek oyuncularından bir zafer daha beklediğini söyledi.

Ghezzal

Larin ve Ghezzal Büyük Önem Taşıyor

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın’ın Pazar akşamı derbide en büyük kozlarından birinin kanatlar olduğu biliniyor. Son haftaların formda ve skorer ismi Cyle Larin ve Rachid Ghezzal kanatlarda yer alacak. Larin 4’te 4’lük performansı il yerli yabancı basının dikkatini çekmişti. Kanadalı oyuncuda yine etkili ve güzel bir performans bekleniyor. Sağ kanatta yer alan Sergen Yalçın’ın diğer bir güvencesi olan isim Rachid Ghezzal. Başakşehir maçında iyi bir performans gösteren Cezayirli yıldıza Sergen Yalçın’ın “Bu senin maçın” dediği ve onu bu şekilde motive ettiği biliniyor.

Larin

Defans Toparladı

Siyah beyazlı takımda kanatlarda görev yapacak olan isimler kadar maç içerisinde onları geride destekleyecek olan oyuncularda önemli. Sergen Yalçın’ın galibiyet planında önemli bir rol oynayan oyuncuların bazıları covid-19 nedeni ile karantinadaydı. Karantina süreci son bulan sağ bek Rosier’in dönüşü teknik heyeti çok sevindirdi. Rosier bu sezon boyunca çıktığı 3 maçta toplam 2 asist yaptı. Savunmanın sol tarafında ise N’Sakala’nın yer alması olmazsa Rıdvan’ın yer alması bekleniyor. Sergen Yalçın’ın iki oyuncuyla ilgili kararları maç günü vereceği biliniyor. Teknik direktör Sergen Yalçın oyuncularına idmanlar dışında evde kalmalarını, Pazar günkü maça kadar dışarıya fazla çıkmamalarını söyledi.

Sergen Yalçın maçta forma giyecek diğer isimler arasında ise son bir sürpriz olmazsa stoperde Başakşehir maçında olduğu gibi Montero ile Necip’in yer alacağını belirtti.

Comments are closed.