Beşiktaş’a Fenerbahçe Derbisi Öncesi Müjdeli Haber

besiktas fenerbahce derbisi oncesi haber 3buyukler 2

Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın 29 Kasım Pazar günü Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Spor Konpleksi’nde karşılaşacağı dev maç öncesinde Kara Kartal’a bir müjdeli haber daha geldi. Yapılan açıklamaya göre Fabrice N’Sakala, cuma günü gerçekleştirilen takım çalışmasına katıldı.

Böylelikle cezalı olan Ersin ve Dorukhan; ve koronavirüs tedavisine hala devam edilen Vida dışında siyah beyazlılarda eksik kalmadı. Başakşehir galibiyeti ile ivme yakalayan Beşiktaş, Fenerbahçe derbisine daha güçlü bir kadro ile çıkarak yakaladığı ivmeyi sürdürmeyi planlıyor. Futbolcuların ve teknik ekibin tüm motivasyonu bu derbiye kazanmak üzerine.

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın, eksiklerin bir bir takıma geri dönmesi sebebiyle oldukça mutlu. Bilindiği üzere siyah beyazlılarda Milli maçlar nedeniyle verilen arada 1’i kadro dışından olmak üzere toplamda 8 futbolcusunda koronavirüs tespit edilmişti.

Son olarak cuma günü sabah yapılan antrenmana katılan N’Sakala, derbi öncesinde Sergen Yalçın’ın elini biraz daha güçlendirdi. Kara Kartal, moralli bir şekilde hazırlandığı dev maçta istediğini almayı hedefliyor.

Beşiktaş 4 Oyuncusundan Mahrum

Beşiktaş’ta Fabrice N’Sakala bireysel olarak yamamladığı çalışmalarının ardımda Cuma günü takımla birlikte çalışmalarına başladı. Böylelikle Beşiktaş’ta Kovid-19 sıkıntısı yaşayan 2 isim kaldı.

Öte yandan Türkiye’nin Hırvatistan’la oynadığı hazırlık maçının ikinci yarısı öncesinde test sonucu pozitif olarak belirlenen ve ilk 11’de başladığı oyundan hemen alınan Vida 2 haftalık karantina sürecini atlatmasına rağmen henüz sağlığına kavuşamadı ve takıma katılamadı.

Bu yüzden tevrübeli defans oyuncusu Cuma günü yapılan antrenmana katılamadı. Vida gibi Kovid-19 testi pozitif çıkan Ahdin Hasic’te henüz takıma katılamadı. Son olarak siyah beyazlılarda kart cezaları sebebiyle Ersin ve Dorukhan da Fener’e karşı süre alamayacak.

Derbilerin En Golcü Futbolcuları

besiktas fenerbahce derbisi oncesi haber 3buyukler

Fenerbahçe ve Beşiktaş derbilerinde şimdiye kadar en çok gol atan oyuncuları sizler için derledik. İstatistiklere göre Fenerbahçe’nin derbideki en golcü isimleri şöyle: Cemil Turan 19 gol, Naci Bastoncu 15 gol, Melih Kotanca 13 gol, Alex de Souza 13 gol, Zeki Rıza Sporel 12 gol, Osman Arpacıoğlu 12 gol, Fikret Arıcan 11 gol, Niyazi Sel 10 gol, Lefter Küçükandoniadis 9 gol ve Burhan Sargın 9 gol. Beşiktaş’ın en golcü futbolcuları ise şöyle: Hakkı Yeten 32 gol, Feyyaz Uçar 16 gol, Şeref Görkey 13 gol, Metin Tekin 13 gol, Sabri Gençsoy 12 gol, Şevket Yorulmaz 10 gol, Şükrü Gülesin 9 gol ve Ahmet Özacar 9 gol.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …