Emre Akbaba’nın Flaş Transfer Açıklaması

emre akbabanin flas transfer aciklamasi 3buyukler

İtalyan kulübü olan Udinese’nin transfer radarında bulunan Emre akbaba, İtalya transferi için “Galatasaray’a borcum var.

Burada kalıp hizmet etmek istiyorum” sözlerini kullandı. Yıllık 1.7 milyon Euro ücretinden de ciddi düzeyde bir indirim yapmayı kabul eden Akbaba’nın açıklamaları şaşırttı.

Galatasaray taraftarının “Cimbom’un çocuğu” tezahüratı yaptığı Emre Akbaba yuvasında kalacak gibi duruyor. Babel, Arda, Belhanda gibi yıldızların yokluğunda eline geçen şansı iyi kullanan Emre kendisine olan güveni de yeniden tazeledi.

Takıma manevi borçlarının olduğunu belirten Emre Akbaba’nın resmi olarak teklif edilmeyen İtalyan kulübü transferini reddettiği biliniyor.

Aynı zamanda 1 milyon 750 bin Euro garanti ücreti olan ancak sözleşmesindeki döviz kuru sabitlenen Emre Akbaba’nın yıllık ücretinin Türk Lirasına çevrileceği biliniyor.

Türk Lirası üzerinden tekrar sözleşme yapılacak olan Emre Akbaba’ya yıllık 7.5 milyon TL garanti ücret teklif edilmesi bekleniyor.

İtalya’ya Gitmiyor

Sarı kırmızılı takımın yıldız futbolcularından biri olan Emre Akbaba, İtalyan kulübü Udinese’nin teklifini geri çevirdi. Menajeri vasıtası ile İtalyan takımının ilgisini öğrenen Emre Akbaba, Galatasaray yöneticileri ile yaptığı görüşme sonrasında, Galatasaray’a borcum var.

Burada kalıp hizmet etmek istiyorum” dedi. Aynı zamanda Emre Akbaba yıllık ücreti 1.7 milyon Euro’dan indirim yapmayı kabul etti.

Emre Akbaba, sakatlık dönemi boyunca kendisine sahip çıkan kulüp için fedakârlık yapmak istediğini belirterek, yıllık ücretinde de ciddi oranda bir indirim yapılmasını kabul etti.

Bu açıklamalar sonrasında Emre Akbaba’ya Türk Lirası üzerinden yeni bir sözleşme önerilecek. Böylece sarı kırmızılı takım maaş bütçesindeki tasarruf çalışmaları doğrultusunda önemli bir adım atılmış olacak.

İtalyan kulübü Udinese resmi olarak henüz Galatasaray’a teklifini iletmedi. Yıldız futbolcuya menajeri vasıtası ile haber gönderen takım yüksek bir bonservis ücreti önerirse yönetim tekrar teknik patron Fatih Terim’e danışarak oyuncuyu göndermek isteyip istemediğini soracak.

Teknik direktör Fatih Terim’den onay çıkarsa iyi bir bonservis karşılığında Emre Akbaba İtalya’ya gidebilir.

emre akbabanin flas transfer aciklamasi 3buyukler 2

Aslan Maaş Bütçesinde Tasarrufa Gidiyor

2021 Mayıs ayında kontratı sona eren Muslera’nın 3 milyon 575 bin Euro olan garanti ücretinin de pandemi nedeni ile yüzde 15 indirime gidileceği ve kalecinin yıllık maaşının 3 milyon Euro’ya düşürüldüğü biliniyor.

6 aydır yeşil sahalardan uzak olan Uruguaylı kalecinin maaşının 2.2 milyon Euro’ya düşürülerek 2 yıllık yeni bir sözleşme sunulacağı düşünülüyor. 

Muslera’dan gelen açıklamaya göre kalecinin teklifi kabul edeceği ve tekrar sahalara döneceği biliniyor.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …