Galatasaray’da Transfer Hedefleri Belli

Posted by

Süper lig’in köklü takımlarından Galatasaray’ın tecrübeli Teknik Direktör’ü Fatih Terim’in yerli oyuncu planları ve transfer edileceği isimler belli oldu.

Sarı Kırmızı ekip Bursaspor’da forma giyen genç yıldız Ali Akman’ı, Fortuna Düsseldorf forması giyen Milli forvet Kenan Karaman’ı ve Alanyaspor’un teknik futbolcusu Salih Uçan için düğmeye basmaya hazırlanıyor.

Galtasaray bu futbolculardan hiçbiri için bonservis bedeli ödenmeyeceği için hem ekonomik olarak rahat bir durumda olacak hem de takımın rotasyon hamlelerinde bile kalitesi fazla olacak.

Fatih Terim’in bir sonraki hedefi takıma kazandırılacak yerli genç yetenekler.

Sarı Kırmızılı ekipte yerli oyuncu hamlesi, yabancı oyuncu hamleleriyle kaldığı yerden devam edecek. Yeni yapılanma dönemi kararı alan Galatasaray bu durumun sadece kadrodaki oyuncularla sınırlı olmasını istemiyor.

Tecrübeli teknik adam Fatih Terim harfi harfine uyulmasını istediği ve takıma katılmasını istediği oyuncuların isimlerinin bulunduğu listeyi Galatasaray Yönetimine bildirmişti.

Bu noktada sezon sonunda sözleşmeleri bitecek olan Bursaspor’da forma giyen genç yıldız Ali Akman’ı, Fortuna Düsseldorf forması giyen Milli forvet Kenan Karaman’ı ve Alanyaspor’un teknik futbolcusu Salih Uçan’ın takıma kazandırılması bekleniyor.

Bu futbolcuların külüpleriyle irtibata geçen Galatasaray beklediği anlaşmayı sağlayamaz ise sezon sonunda sözleşmeler bitmesi nedeniyle sezon sonunu bekleyerek oyuncuları bonservissiz takıma katmayı düşünecek.

Maaş bütçesi sorun yaratıyor

Galatasaray kadrosuna katmayı planladığı bu kaliteli futbolcularla türk lirası üzerinden anlaşmayı planlıyor.

Maaşları yüksek yabancı futbolcularla yolların ayrılması planlanan Sarı Kırmızılarda maaş bütçesinden tasarruf etme beklenirken bununla birlikte kadrodaki oyuncu kalitesinin de yükselmesi hedefleniyor.

Tecrübeli Teknik Direktör Fatih Terim’in yaptığı bu transfer planı gerçekleşirse, Galatasaray yerli futbolcuların yoğunlukta olduğu bir rotasyon kadrosuna sahip olacak.

Nikah tazeleyecekler

Süper lig’in köklü kulüplerinden Galatasaray’da sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan efsane kaleci Fernando Muslera ve yetenekli oyuncu Emre Akbaba ile sözleşme yenileme çalışmaları başladı.

Sözleşme yenilemeleri Ocak ayında başlayacak olan futbolculardan Fernando Muslera’nın ücretinde pandemi nedeniyle indirime gidilmişti ve 3 Milyon 575 bin Euro gibi bir miktar 3 Milyon Euro’ya indirgenmişti.

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan ve Galatasaray tarihine adını altın harflerle yazdıran efsane kaleci için yeni sözleşmede 2.2 Milyon Euro ve 2 yıllık bir sözleşme düşünülüyor.

Comments are closed.