Galatasaray’ın Kadro Değişimi

Posted by

Sezon öncesi transfer döneminde Galatasaray özelli mali sebeplerden dolayı beklenilen transferleri gerçekleştirememişti.

Takımdan önemli isimlerin ayrılmasına rağmen, az ve öz şekilde takıma yeni oyunlar katan sarı kırmızılı ekip, sezona istediği gibi başlayamamıştı.

İlk haftalarda yaşanan puan kayıpları özellikle sarı kırmıılı yönetimin eleştirilmesine neden olmuştu.

Hatta teknik direktör Fatih Terim, yönetiminden istediği bazı transfeerlerin gerçekleşmediğini dile getirince ortam biraz daha gerilmişti.

Daha sonra yaşanan sakatıklar, Covid-19 sürecinden etkilenen bazı futbolcular ve takımın önemli isimlerinin belirli bir form düzeyinin altında kalması eleştirileri hat safhaya çıkarmıştı.

Bu sebeplerden ötürü teknik direktör Fatih Terim, kadroda sürekli rotasyonlar yapıyordu ve bir an önce ideal 11’ini bulmaya çalışıyordu.

Son haftalara baktığımızda özellikle sarı kırmızılı ekitepteki yerli ve genç futbolcuların ön plana çıktığını görüyoruz.

Hal böyle olunca Galatasaray, son haftalarda aldığı galibiyetlerle hem oturan bir takım haline geldi hem de orta sıralardan üst sıralara çıkarak ligde verilen zirve mücadelesine averaj ile ortak olmayı başardı.

Yerli ve Genç Oyunlardan Destek

Sezona puan kayıplarıyla başlayan Galatasaray’da oturmamış bir kadro yapısı vardı. Fakat haftalar geçtikçe önce performanstan dolayı sonrada sakatlık ve covid-19’dan dolayı sahada oynayan furbolcular değişmeye başladı.

Bu değişim ilk olarak Taylan Antalyalı ile başladı. Fatih Terim’in yönlendirmeleri ile birlikte performansını her maç bir üst seviyeye taşıdı.

Değişime neden olan bir diğer isim ise sezon başında bedelsiz bir şekilde Sivasspor’dan takıma katılan Emre Kılınç’tan geldi.

Farklı mevkilerde oynayabilmesi ve her maç daha iyi gitmesi en çok Fatih Terim’in yüzünü güldürdü.

Ligin başında Taylan Antalyalı’nın ve Emre Kılınç’ın ilk 11’de forma bulması zor gözükürken, şimdi takımın vazgeçilmez isimlerinden oldular.

Oğulcan Çağlayan ve Emre Taşdemir Sürprizi

Galatasaray’ın son haftalarda biraz mecburiyetten biraz da performans değişikliklerinden ötürü kadro yapısı olumlu anlamda değişmeye başladı.

Taylan Antalyalı ve Emre Kılınç gibi isimlere sürpriz bir şekilde göstermiş olduğu performans ile birlikte Oğulcan Çağlayan oldu.

Glatasaray’a transfer olamdan önce Çaykur Rizespor’da sık sık yedekte oturan Oğulcan Çağlayan, Fatih Terim’in kendisine şans vermesiyle kendisini buldu ve adeta hocasının güvenini boşa çıkarmayarak takım iyilerinden biri oldu.

Galatasaray’da performansıyla birlikte göz dolduran bir diğer isim ise Emre Taşdemir oldu.

Haftalardır istikrarlı oyununu sürdüren Emre Taşdemir, hem hücuma katkı sağlıyor hem bek olmasına rağmen Saracchi’nin yoğluğunda takımına maksimum katkıyı sağlıyor.

Comments are closed.