EMRE HOCAYA BULUT BENZETMESİ

emre hocaya bulut benzetmesi 3buyukler

2020 – 2021 Sezonunun başlaması itibariyle Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası kapsamında ortaya koyulan çalkantılı performans ve yaşanan puan kayıplarının ardından hem medyada hem de taraftar tarafından yoğun bir şekilde eleştirilen Erol Bulut kadrodaki oyuncular ile de iletişim kurmakta problem yaşayınca Fenerbahçe genç teknik direktör ile yollarını ayırmış ve yerine sportif direktörlük yapan Fenerbahçe’nin efsane ismi Emre Belözoğlu gelmişti.

40 yaşında olan genç teknik direktör Emre Belözoğlu çıkmış oldu ilk Süper Lig karşılaşmasından galibiyet ile dönmeyi başardı.

İSTATİSTİKLER BİRBİRİNE ÇOK YAKIN

Erol Bulut’un ardından teknik direktörlük koltuğuna oturan sarı lacivertliler de geçtiğimiz dönemlerde sportif direktörlük görevini yapan Emre Belözoğlu takımın teknik direktörü olarak çıktığı ilk karşılaşmadan 3 puanı hanesine yazdırmayı başarmıştı.

Yeni teknik direktör Emre Belözoğlu’nun milli takım arası ve futbolcuların korona virüs testinin pozitif çıkması sebebiyle oyuncularla çok uzun süre yakın Kemal Usta bulunamadı ve kadrosundaki oyuncularla çok vakit geçirememesi ne rağmen Denizlispor karşılaşmasından 3 puan almayı bildi fakat Emre Belözoğlu yönetimindeki Fenerbahçe ile Erol Bulut yönetimindeki Fenerbahçe arasında bazı benzerlikler gözlerden kaçmadı.

BULUT’UN İLK HAFTALARINI HATIRLATTI

Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’de Erol Bulut’un oynatmış olduğu en belirgin iki formasyon 4-1-4-1 ve 4-2-3-1 olurken genç teknik direktör Emre Belözoğlu da aynı şekilde Denizlispor karşılaşmasında 4-2-3-1 formasyonuyla Fenerbahçe kadrosunun sahaya sürdü.

Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe Erol Bulut’un teknik direktörlük yaptığı dönemde Has başarısı yüzdesi 82.1’di.  Genç teknik direktör Emre Belözoğlu’nun başına geçmesinin ardından oynanan ilk Yukatel Denizlispor mücadelesinde ise sarı lacivertlilerin bu anlamdaki istatistiği yüzde81’di.

emre hocaya bulut benzetmesi 3buyukler 2

Öte yandan sarı lacivertli ekip Fenerbahçe Erol Bulut döneminde 11 olan şut ortalamasını 20’ye yükseltmeyi başardı ancak Erol Bulut döneminde 5,4 gibi bir istatistiğe sahip olan isabetli şut oranı Emre Belözoğlu döneminde 2’ye gerilemiş oldu.

Sarı lacivertli ekipte Emre Belözoğlu’na takım başına gelmesinin ardından çıkılan ilk karşılaşmada kesilen 37 ortanın 27’si istenen yere atılan masken bu istatistik ile birlikte akıllara teknik direktör Erol Bulut’un Fenerbahçe teknik direktörlüğüne getirildi ilk haftaları getirdi.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …