FENERBAHÇE’DE ÖMER FARUK ÇIKMAZI

fenerbahcede omer faruk cikmazi 3buyukler

İçerisinde bulunduğumuz sezon itibariyle bitti gösterdiği çalkantılı performans ve yaşanan puan kayıplarının ardından hem medyada hem de taraftar tarafından yoğun bir şekilde eleştirilen Erol Bulut kadrodaki oyuncular ile de iletişim kurmakta problem yaşayınca Fenerbahçe genç teknik direktör ile yollarını ayırmış ve yerine sportif direktörlük yapan Fenerbahçe’nin efsane ismi Emre Belözoğlu gelmişti.

140 yaşındaki teknik direktör Emre Belözoğlu Süper Lig kapsamında oynadığı Denizlispor karşılaşmasında ilk maçına çıkarken ilk galibiyetini elde etmişti. Hem saha içerisinde yaşanan hem de saha içerisinde yaşanan bütün konularda sarı lacivertli ki Fenerbahçe yönetimini eğlendirmeye devam eden genç Hoca Emre Belözoğlu’ndan Ömer Faruk beyaz ile alakalı flaş bir hamle geldi.

İKNA EDİLEMEMİŞTİ

Fenerbahçe’de teknik direktörlük koltuğuna takımın abisi konumundaki Emre Belezoğlu oturmasının ardından sarı lacivertli ekibin motivasyon önemli derecede arttı. Berlin kapsamında oynanan Gençlerbirliği ve Beşiktaş mücadelelerinin sonrasında alınan kötü skorlar ve yaşanan puan kayıpları nedeniyle teknik direktör Erol Bulut ile Yollar ayrılmıştı ve teknik direktörlük koltuğuna Emre Belözoğlu oturmuştu.

Hem saha içerisinde hem de saha dışında büyük söz sahibi olan genç teknik direktör Emre Belözoğlu işgali karşılaşmasında galibiyeti almayı başarırken teknik direktörlük kariyerine iyi bir başlangıç yaptı.

Genç hocanın teknik direktör olmasının ardından Emre Belözoğlu’nun Bir Hayli önem verdiği Ömer Faruk beyaz konusu tekrar gündeme geldi. İçerisinde bulunduğumuz sezonun bitimi ardından kontratında sonra gelinecek olan genç yıldız Ömer Faruk beyaz Erol Bulut döneminde yalnızca 7 dakika forma şansı bulabilirken sözleşme yenilenmeye ikna edilememişti.

EMRE HOCANIN AÇIKLAMALARI

fenerbahcede omer faruk cikmazi 3buyukler

Geçtiğimiz dönemde sportif direktörlük Görevine devam ederken Ömer Faruk beyaz hakkında açıklamalarda bulunan Emre Belözoğlu kendisinin ilk günden beri Ömer’in Ne kadar değerli bir futbolcu olduğunu bütün camiye yaptırdığını kendisine daha önce benzeri görülmemiş bir proje ile gidildiğini projeye daha sonra Başkan Ali Koç’un da dahil olduğunu oyuncunun evine kadar gidilip projenin anlatıldığını Fenerbahçe çatısı altında birçok Öncü Büyük başarılar kazandığını ancak hiçbir oyuncunun Fenerbahçe’den büyük olmadığını belirtirken Fenerbahçe kulübünden ayrılırsa daha iyi Ömer Faruk beyazı korumanın derdinde olacağını bu sürecin olumlu gitmediğini bitecek gibi de gözükmediği ne belirtti Fenerbahçe’nin oyuncağı teklif etmiş olduğu mukavelenin güzel olduğunu belirtmişti.

Sarı lacivertlilerde Emre Belözoğlu teknik direktörlük koltuğuna oturmasının ardından yetenekli genç oyuncu ile tekrar anlaşmaya çalışacak. 17 yaşındaki futbolcuya Almanya Bundesliga köklü ekiplerinden Borussia Dortmund Schalke 04  ve Stuttgart’ın yakından izlediği biliniyor.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …