EROL BULUT FENERBAHÇE’YE VEDA ETTİ

erol bulut fenerbahceye veda etti 3buyukler

Spor Toto Süper Lig’deki güçlü takımlardan biri olan Fenerbahçe’de Teknik direktör ayrılığına gidildi. Fenerbahçe yönetimi bu sezon başında Erol Bulut ile iki yıl sürecek olan bir sözleşme imzalamışlardı.

Sarı lacivertli takımın neredeyse bu sezon ki her maçından sonra Erol Bulut’u eleştiren tüm taraftarlar ve içten içe de takım oyuncularının en sonunda istedikleri oldu. Karşılıklı olarak takımdan ayrılan Erol Bulut Fenerbahçe kadar ettin.

Belki de Süper Lig’in kalan haftalarında Fenerbahçe’ye Emre Belözoğlu yönetecek. Geçen sezon da takımı yönetmek isteyen Emre Böleezoğlu futbolcu lisansı olduğu için bu şansı elde edememiştir. Şu an o lisansı da olmayan Emre Böleezoğlu önündeki engeli de kaldırmış olduğu için takımı rahatlıkla liderlik edecek.

Fenerbahçe yönetimi Erol Bulut ile yollarını ayırırken aynı zamanda Erol Bulut’un yardımcıları ile de yollarını ayırmaya karar verdi. Süper Lig takımları milli maç arasına girdiği için takımlar izinliydi ve bir sonraki haftanın maçları için daha yeni hazırlanmaya başlayacaklardır.

Erol bulut takımıyla süper Süper Lig’in 32. haftasındaki Denizlispor maçına hazırlanamadın takımı ile yollarını ayırdı.

FENERBAHÇE’DEN BİR EROL BULUT GEÇTİ

Sarı lacivertli Sarı Kanarya Fenerbahçe’den Erol Bulut yönetiminin ardından onun çıktığı maçlardaki galibiyetler, mağlûbiyetler ve beraberlikler gün yüzüne çıktı ve daha da detaylı incelenmeye başladım.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Erol Bulut yönetiminde toplam olarak 34 maça çıktı. Spor Toto Süper Lig’in bu sezonun başında takımın teknik direktörü kadrosuna dahil edilen Erol Bulut takımla beraber tam olarak 34 maça çıkmış oldu.

34 maçta Erol Bulut öğrencileri toplamda 21 galibiyet, beş beraberlik ve sekiz mağlubiyet yaşayarak sahadan ayrıldılar. Aslında Mağlubiyet sayıları o kadar fazla olmasa da hiç beklenmeyen takımlara Karşı hiç beklenmeyen performanslarla sahadan bari bize ayrılan Fenerbahçe oldukça eleştiri yağmuruna tuttu olmuştum.

Özellikle Erol Bulut’un ilk 11 konusundaki istikrarsızlığı ve her hafta farklı bir ilk 11 ile sahaya çıkması fenerbahçeli oyuncular için de oldukça zor bir süreç yaşanmıştı.

Her hafta farklı bir ilk 11’de sahaya çıkan oyuncular nasıl bir ekip olacaklarını nasıl bir oyun kuracaklarını her hafta sil baştan yeniden yazıyorlardı. Bu yüzden Erol Bulut’un Fenerbahçe’nin teknik direktör kadrosundan ayrılması şu an için görünen bir gelecekte Fenerbahçe ekibi için oldukça iyi olacak gibi görünüyor.

EROL BULUT’UN KARİYERİ

45 yaşındaki teknik direktör Erol Bulut teknik direktörlük kariyerine yeni Malatyaspor takımında başladı.10’dan önce de aslında Aytemiz Alanyaspor takımının başında da görev yapan Erol Bulut aynı zamanda eski bir fenerbahçeli futbolcuydu.

erol bulut fenerbahceye veda etti 3buyukler 2

Fenerbahçe’de 1995 ve 1999 yılları arasında forma giyen Erol Bulut sarı lacivert renkleri için sahada uzun yıllar ter döktü. Bu Fenerbahçe’de oynadığı zamanlarda toplam 136 maçta 11 gol atan Erol Bulut sarı lacivertli kulübe hem futbolcu olarak hem de teknik direktör olarak hizmet etti.

Spor Toto Süper Lig’in kalan haftalarında Emre Böleezoğlu takımın başında yer alacak. Emre Böleezoğlu  yönetiminde Fenerbahçe ilk olarak Yukatel Denizlispor maçına çıkacak. Bakalım Fenerbahçe’de ligin sonuna kadar herhangi bir değişiklik olacak mı yoksa tek sorun Erol Bulut değildi aslında takımdan kaynaklı mı olacak bunu göreceğiz.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …