FENERBAHÇE’DE YENİ HOCA ADAYLARI

fenerbahcede yeni hoca adaylari 3buyukler

Süper Lig’de oynanan kötü futbol ve şampiyonluk yarışında yapılan puan kayıpları nedeniyle Erol Bulut’la gelecek sürem çalışmayı planlamayan Süper Lig’in sarı lacivertli ekibi Fenerbahçe yönetiminin, Arjantin’in River Plate takımında görev yapmış ve başarıya ulaşmış hocası Marcelo Gallardo’ya teklif meydana getirmeye hazırlandığı bildirildi.

Fenerbahçe’de yeni hoca arayışı hız kazandı. Süper Lig kapsamında sezon öncesi parolasıyla çıktığı şampiyonluk iddiasının sürdüren sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe’de, eleştri oklarının hedefi haline gelen Erol Bulut’un durumu hala belirsizliğini korurken, 2021 2022 sezonu teknik direktörlüğü için gündeme sürpriz bir isim geldi.

Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’nin kulüp Yönetimin, Marcelo Gallardo’ya imza attırmanın peşinde olduğu iddia edildi.

Fenerbahçe’nin ilgisi River Plate taraftarlarını endişelendirdi. Twitter’da Gallardo ancak parayla ilgilenmeyeceğini, Eğer o şekildeki olsaydı Arabistan’dan gelen teklifleri kabul edecepğini ve Gallardo, ancak rekabetçi bir lig ve projesi olan bir takıma gitmek istediğini ve Messi’li Barcelona’yı reddetmiş olan teknik patronun Fenerbahçe’ye gelmesinin olası olmadığı yorumları yapıldı.

BARCELONA’NIN DA GÜNDEMİNDEYDİ

Sarı-lacivertli kulübün birkaç gün arasında 45 yaşındaki teknik erkeğe resmi öneri yapacağını belirten Castilla; iyi bir maaş önerilmesi halinde Gallardo’nun ‘evet’ diyeceğini ve 2014 yılından bu yana çalmış olduğu River Plate’ten ayrılıp, Türkiye macerasına başlayabileceğini kaydetti.

River’daki başarısı ile dikkatleri üstüne çeken Gallardo’nun adı Valverde süreci sonrası Barcelona ile anılmış ama öneri sürem başladıktan sonrasında geldiği için takımını yarı yolda bırakmayarak İspanyol kadrosuna gitmemişti.

2014 yılından beri eski futbolcusu olduğu River Plate’i çalıştıran Gallardo, kulübe en başarıya ulaşmış dönemlerinden birini yaşattı.

FENERBAHÇE’YE ÇOK UYGUN

Başarılı teknik direktör Marcelo Gallardo oynattığı güzel futbol ve taktik zekasıyla Pep Guardiola’nın övgüsünü alan bir teknik direktör Süper Lig’in sarı lacivertli ekini Fenerbahçe’nin istediği saldırı futbolu anlayışıyla akıllarda yer etmil olan genç teknik direktör taktik değişiklikleriyle rakibi şaşırtmaktan çekinmeyen bir hoca. Fenerbahçe’nin ilgisi River Plate taraftarlarını endişelendirdi.

fenerbahcede yeni hoca adaylari 3buyukler

Twitter’da Gallardo ancak parayla ilgilenmeyeceğini, Eğer o şekildeki olsaydı Arabistan’dan gelen teklifleri kabul edecepğini ve Gallardo, ancak rekabetçi bir lig ve projesi olan bir takıma gitmek istediğini ve Messi’li Barcelona’yı reddetmiş olan teknik patronun Fenerbahçe’ye gelmesinin olası olmadığı yorumları yapıldı.

Öte taraftan Gallardo’yu Fenerbahçe’ye Diego Simeone’nin önerilmiş olduğu iddia edildi. Sarı Lacivertli ekip Arjantinli hoca ile sezon sonu takıma dahil olması için masaya oturacak.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …