FENERBAHÇE’DE SEZON SONU PLANLARI

Posted by

Sarı lacivertli büyük takım Fenerbahçe’nin sezon sonundaki planları yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Şampiyonluk kupasını da oldukça yer alan Fenerbahçe ekibinin ilk hedefi şampiyonluk kupasını kazanmak. Fakat şu an şampiyonluk Kupası’ndaki yarışta en geride olan Fenerbahçe 59 puanla üçüncü sırada yer alıyor.

Ezeli rakipleri Galatasaray 61 puanda Beşiktaş’ta 64 puanla şampiyonluk yarışında birinci ve ikinci sırada yer alıyor. Fenerbahçe’nin bu sezon aldığı hiç beklenmedik mağlûbiyetler ile yerinde saydı haftaların olmasından dolayı Fenerbahçe oldukça mutsuz.

Devre arası ve transfer döneminde takımına 18 yeni oyuncu dahil eden Fenerbahçe’nin aldığı bu yeni 18 oyuncuyla istediği performansı ve istediği çıkışı Yakalayamaması oldukça moralleri bozan bir sonuç oldu.

Mesut Özil, irfan can kahveci, Szalai ve Osai Samuel Gibi önemli ve yıldız isimleri takımına dahil adam Fenerbahçe’de bu yıldız isimlerin 90 dakikalık maç boyunca performansları istediği gibi sonuçlar elde etmesine olanak vermedi.

Bu yüzden bu transferleri verilen ücretlerin bir mali noktası oluştu. Aslında Fenerbahçe’nin hedefi ara transfer döneminde harcadığı bu ücretleri şampiyonluk kupasından gelecek olan gelirle bir nebze olsun rahatlatmaktı.

Aynı zamanda da bu sezon şampiyonlar Ligi’ne direkt olarak takım göndereceğim son sene olmasından dolayı Fenerbahçe şampiyonlar ligine de giderek oradan gelecek olan ücretle de yine mani sıkıntısına bir çözüm bulmak istemişti. Fakat şu an 59 puanla üçüncü sırada yer alan Fenerbahçe’nin nasıl bir yol izleyeceği nasıl bir performans sergileyecek şimdiden merak ediliyor.

FENERBAHÇE’DE ALTAY ÇIKMAZI

Süper toto süper Lig’in geldiğimiz 31. haftasına kadar olan performansta Fenerbahçe’nin kalecisi Altay Bayındır oldukça dikkat çeken ve başarılı bir performans sergiledi. Müthiş kurtarışları imza atan Altay yeri geldiğinde bazı maçlardaki takımın yıldız oyuncusu haline geldi. Altay Bayındır sadece Türkiye liginde değil Avrupa liginde de dikkat çeken bir oyuncu haline geldi.

Şimdilerde de milli takım kadrosuna dahil olan Altay Bayındır’ın yurtdışı temsilcileri tarafından mercek altına alındı biliniyor.

Fenerbahçe yönetimi ise sezon sonunda gelecek olan Altay Bayındır tekliflerini sıcak bakacağının Sinyallerini verdi. Şampiyonluk kupasını çok uzakta olan Fenerbahçe’nin alternatif çözümü ise var olan oyuncularını Avrupa liglerini kiralayarak ya da satarak oradan gelecek olan ücretler ile maliye sıkıntısına bir çözüm bulmak.

Altay Bayındır sezon sonunda Avrupa Ligi’ne gönderilmek isteyen ilk oyunculardan birisi oldu. Bakalım sezon sonunda Altay Bayındır için verilecek olan karar ne olacak.

OZAN TUFAN GEÇİCİ Mİ KALICI MI

Fenerbahçe’de bir diğer transfer sorunsalı olan isimlerden birisi de Ozan Tufan. Ozan Tufan aslında ara transfer döneminde de birçok teklife sahip olmasına rağmen Fenerbahçe yönetimi hem sezon sonuna kadar ozan tufana takımda görmek istemesinden dolayı hem de Teklif ücretlerinin daha da artacağını düşünmesinden dolayı ara transfer dönemindeki teklifleri reddetti.

Euro 2020 kadrosunda da ozan tufana görmek isteyen Fenerbahçe’nin sezon sonunda ozan Tufan kararın ne olacak hala belirsiz. Ozan tufan Fenerbahçe’de kalacak mı yoksa sezon sonunda Avrupa Ligi’ndeki bir takıma transfer mı edilecek şimdiden merak ediliyor.

Comments are closed.