FENERBAHÇE’DE FİNANS SIKINTISI YAŞANIYOR

Posted by

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ekibi ara transfer döneminde oldukça yüklü bir transfer süreci geçirmişti. Tam 18 yeni transfer ile takımını daha da güçlendiren ve çeşitlendiren Fenerbahçe’nin tüm transferleri ne yazık ki maçlarda istenilen performansı ulaşamadı.

Performansın düşük kalması Fenerbahçe’nin şampiyonluk yarışında En geride olan bir takıma dönüştürdü.

Ara transfer döneminde özellikle Mesut Özil gibi dünya yıldızı bir oyuncuyu takımına dahil eden Fenerbahçe’de aynı zamanda irfan can kahveci, Osai Samuel ve Szalai gibi isimler takıma dahil edilince bu isimlerin haliyle gerisinden gelen bir maliyet sorunu ortaya çıktı.

Fenerbahçe’nin aslında ara transfer dönemindeki planı gelecek olan bu yeni transferlerle beraber şampiyonluğu garantilemek ve şampiyonluk kupasını kazanarak kupadan gelecek olan parayla bu transfer sürecinde yapılan harcamaların çoğunu kapatmak bir nevi aslında mali yükünü azaltmaktı. Fakat şu an sarı lacivertli takım Fenerbahçe ekibi şampiyonluk yarışında en geride olan takım olarak oldukça yara aldı.

Bu yaraları nasıl saracak, ne zaman saracak ve şampiyonuna ulaşma konusundaki tüm engebeleri aşacak mı oldukça merak ediliyor. Bu yüzden Fenerbahçe bu ihtimalleri de göz önüne alarak kendisine yeni bir formül oluşturdu.

FENERBAHÇE’DE HESAPLAR TUTMADI

Bu sezon Türkiye olarak ülkemizin puanı düştüğü için şampiyonlar Ligi’ne son kez direkt olarak katılım hakkına sahibiz.

Fenerbahçe’nin hedefi hem şampiyon olmak ve buradan gelecek olan parayla mali yükünü azaltmak hem de devler Liginden gelecek olan parayla beraber tüm bu mali sorunlarına çözüm bulup mali yükünü azaltmaktı. Fakat Fenerbahçe’de işler istenildiği gibi gitmediği için yeni bir aksiyon alınmasına karar verildi.

FENERBAHÇE’DE ALTAY VE OZAN YOLCU

Sarı Kanarya ekibi Fenerbahçe bu mali problemleri çözebilmek için kendi takımında var olan oyuncuları bonservis bedelleri ile satarak biraz olsun rahatlamak istiyor. Özellikle bu sezon gösterdiğin müthiş performans ve müthiş kurtarışlarıyla herkesin dikkatini çeken Altay Bayındır başka takımlara satılacak ikisinin arasında yer alıyor.

Sezon sonundaki teklifleri değerlendirecek olan Fenerbahçe ekibi şimdi de Altay’ın milli takıma dahil olmasından sonra oradaki temsilciler tarafından yakından takip edeceğini bildiği için sezon sonundaki teklifleri oldukça alıcı gözüyle değerlendirecek.

Kaleci Altay Bayındır‘ın yanında bir de sezonun ortasından beri sezon sonunda gitmesi planlanan Ozan Tufan var.

Aslında ozan Tufan için ara transfer döneminde de birçok Avrupa takımı tekliflerde bulunmuştu fakat Fenerbahçe hem sezonun sonuna kadar oyuncusunu şampiyonluk için kullanmak ve takımda tutmak hem de verilen teklifleri beğenmediği için reddetmişti.

Ozan Tufan’ın teklif fiyatını daha da arttırmak isteyen Fenerbahçe yönetimi sezon sonunda oynanacak olan Euro 2020’yi de düşünerek ozan tufana takımda tutmak istiyor. Bu turnuvada da ozan Tufanın kendini öne çıkaracağını düşünerek satış fiyatının da artacağını düşünüyor.

Fenerbahçe ekibi yeni transferlerle takımını güçlendirmek ve bir ise sonraki sezon için hazırlıklara başlayabilmek için sezonu sonunda kendi oyuncularından feragat etmek zorunda kalacak.

Altay Bayındır ve ozan tufan ilk iki aday için oldukça yüksek ihtimal gibi görünüyorlar. Sezonun ilerleyen günlerinde ve sezon sonunda nasıl bir aksiyon alacak Fenerbahçe nasıl bir karar verecek şimdiden taraftarların en çok merak ettiği konulardan birisi.

Comments are closed.