EROL BULUT’UN DERBİ SONUÇLARI

Posted by

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Erol Bulut ile dün itibari ile anlaşmalı olarak ayırdı. Erol bulut sezonun başında Fenerbahçe yönetimi ile iki yıllık bir anlaşma imzalanmıştır. Henüz daha birinci yılı tamamlanmadan Erol Bulut ile Fenerbahçe yönetimi ayrılma kararı aldı.

Hem teknik direktör Erol Bulut ile hem de olun yardımcılığı ile yollarını ayıran Fenerbahçe yönetimi şu anlık Emre Belözoğlu ile takıma liderlik edecek.

EROL BULUT İLE FENERBAHÇE

Fenerbahçe ekibi 45 yaşındaki teknik direktör Erol Bulut ile beraber toplam 34 maça çıktı. Ziraat Türkiye kupası maçları da dahil bu 34 maçta 21 galibiyet alan Fenerbahçe beş beraberlik ve sekiz mağlubiyet alarak sahadan ayrıldı. Bu sekiz mağlubiyetin altısı Kadıköy’de, kendi evinde aldığı mağlûbiyetler. Aynı zamanda Fenerbahçe kendi evinde iki kere beraber kaldı.

Fenerbahçe Erol Bulut yönetiminde iken yedi hafta liderlik koltuğundaydı. Aslında devre arası transferleri oldukça güçlü olan Fenerbahçe’nin devre arasından sonraki ilk maçtan itibaren alacağım üç ay puanlarla beraber şampiyonluk iddiası en güçlü takımlardan birisiydi.

Fakat istedikleri sonuca ulaşamayan Fenerbahçe ekibi zor günler oldukça stresli anlar yaşadı. 18. haftada 35 puana ulaşan Fenerbahçe ekibi zirveyi Beşiktaş ile paylaştı. Uzun bir süre zirveyi Beşiktaş ile paylaşan Fenerbahçe 21. haftada 45 puana ulaştı ve zirve koltuğuna tek başına oturdu.

Beşiktaş ile arasında bir puan vardı ve bir süre de zirvede tek başına kaldı. Kat 24. haftada kendi evinde ağırladı Galatasaray derbisinde yenilince otomatik olarak averaj ile üçüncü sıraya geriledi Fenerbahçe.

Üçüncü sıraya geriledikten sonra bir daha ikinci ve üçüncü sıraya yükselemeyen Fenerbahçe üçüncü sıradaki yerini korumak durumunda kaldı. Erol bulut yönetimindeki Fenerbahçe Galatasaray’ın evinde oynadığı derbiden sıfır sıfırda beraberlikle ayrıldı.

Evinde oynadığı Galatasaray derbisini rakibine karşı kaybeden Fenerbahçe Galatasaray darbelerini böylelikle kazanamadı. Beşiktaş derbileri ise en son olarak Beşiktaş’ın evinde oynanan derdi 1-1 berabere bitti fakat Fenerbahçe’nin evinde oynanan Beşiktaş derbisi 4-3’lük skor ile misafir takım Beşiktaş’ın kazanmasıyla sonuçlandı.

Trabzonspor ile oynanan derbileri Beşiktaş kazandı. Tek kazandığı derbi olan Trabzonspor derbisinde deplasmanda oynadığı maçı bir golle evinde oynadığı maçı da üç golle kazanan Beşiktaş derbi sonuçlarında istediği performansı alamadı.

BULUT İLE DEPLASMAN BAŞARISI

Erol bulut yönetimindeki sarı lacivertli Fenerbahçe ekibinin deplasman başarısı oldukça yüksekti. Belki de şu zamana kadar en yüksek deplasman başarı oranına sahip olan Fenerbahçe Erol Bulut yönetimi ile deplasmanda harikalar yarattı. 2.40 orana sahip olan Fenerbahçe deplasmanda her takımın korkulu rüyası oldu.

Erol Bulut’un Fenerbahçe kariyeri bu sonuçlarla ve bu oranlarla bitmiş oldu bakalım Fenerbahçe’yi ve aynı zamanda da Erol Bulut’un kariyeri ve performansları nasıl devam edecek.

Comments are closed.