Fenerbahçe Vedat Muriqi’nin Yerine Dolduramıyor

Posted by

Süper Lig’de geçtiğimiz yaz transfer döneminin en hızlı takımı olan Fenerbahçe, kadrosunu baştan aşağıya değiştirdi.

Her mevkiye takviye yapan Fenerbahçe, güçlü kadro derinliğine sahip oldu. Birkaç sezondur Süper Lig’de şampiyon olamayan ve bu duruma artık bir son vermek isteyen Fenerbahçe, özellikle hücum hattına yönelik transferler yaptı.

Fakat Süper Lig’de 10 hafta geride kalırken, şimdiye kadarki istatistikler beklentilerin altında kaldı. Geçen sezon Vedat Muriqi ile gol sorununu çözen Fenerbahçe, Vedat’ın sezon başında Lazio’ya transfer olmasından sonra yeni takviyeler yapmıştı.

Transfer döneminde Fenerbahçe, Mbwana Samatta, Papiss Cisse, Kemal Ademi, Enner Valencia, Mame Thiam ve Sinan Gümüş gibi 6 hücum oyuncusu alarak takıma takviyede bulunmuştu.

Fakat transfer edilen bu 6 futbolcunun ilk 10 haftadaki istatistikleri ile Vedat Muriqi’in geçen sezon Fenerbahçe’deki istatistiği aynı oldu. Yani Fenerbahçe’nin sezon başında büyük umutlarla transfer ettiği bu 6 isim, toplamda attıkları gol sayıları ile bir Vedat Muriqi ilk 10 haftada geçememiş oldular.

Fenerbahçe’nin İlginç İstatistiği

Fenerbahçe’de, Süper Lig’in ilk 10 hafta sonunda, Mbwana Samatta, Papiss Cisse, Kemal Ademi, Enner Valencia, Mame Thiam ve Sinan Gümüş gibi isimler adeta sınıfta kaldı.

Çünkü geçen sene Fenerbahçe’nin gol yükünü çeken Vedat Muriqi ile bu sezon transfer edilen 6 ismin istatiskleri aynı çıktı.

Başka bir deyişle, Mbwana Samatta, Papiss Cisse, Kemal Ademi, Enner Valencia, Mame Thiam ve Sinan Gümüş’ün ilk 10 haftada attıkları gol sayısı ile geçen sene Fenerbahçe formasıyla Vedat Muriqi’in ilk 10 haftada attığı gol sayısı aynı.

Yani bu 6 futbolcu ancak 1 Vedat Muriqi etti. 

Gol Sayıları Aynı

Süper Lig’in ilk 10 haftasında, Mbwana Samatta, Papiss Cisse, Kemal Ademi, Enner Valencia, Mame Thiam ve Sinan Gümüş Fenerbahçe formasıyla toplam 5 gol atabildiler.

Fakat Vedat Muriqi, geçen sezon ilk 10 haftada tek başına 5 gol atmıştı. Bu isimlerden Samatta 2 gol, Cisse 2 gol ve Valencia 1 gol atarken, Mame Thiam, Sinan Gümüş ve Kemal Ademi henüz gol bulamadılar.

Yani Fenerbahçe’nin sezon başında büyük umutlarla transfer ettiği bu 6 isim, toplamda attıkları gol sayıları ile bir Vedat Muriqi ilk 10 haftada geçememiş oldular.

Comments are closed.