FENERBAHÇE’DE ALİ KOÇ YÖNETİME İYİ GİTMİYOR

fenerbahcede ali koc yonetime iyi gitmiyot 3buyukler

Sarı lacivertli Fenerbahçe yönetiminde Ali Koç’un yönetim şekli eleştirilmeye başlandı. Ali koç Fenerbahçe’nin başında üçüncü sezonunu geçiriyor bu sezon.

Aziz Yıldırımdan sonra Ali koç Fenerbahçe’nin başına geldiğinde taraftarların beklentisi oldukça farklıydı. Ali koç yönetiminde üç sezondur Fenerbahçe’nin geldiği son durum Aziz Yıldırım döneminin Çok fazla gerisinde kaldı ve taraftarların beklentisinin de altında kaldı.

Bu yazımızda aslında bir bakıma Ali Koç’u Aziz Yıldırım yönetiminin karşılaştırmasını yapacağız Ali Koç’un üç sezonda Fenerbahçe’yi nereden nereye getirdiğini ve var olan oranların ve istatistiklerin sonuçlarını hep beraber bakacağız.

ALİ KOÇ YÖNETİMİNDE ORANLAR DÜŞTÜ

Sarı lacivertli Fenerbahçe yönetiminin başında üçüncü sezonunu geçiren ve üçüncü sezonu bitirmek üzere olan Ali koç yönetiminde işler istenildiği gibi gitmedi. 3 sezonda Fenerbahçe’nin puan ortalaması 68’den 52’ye düştü gol ortalaması ise 67’den 51’e düştü.

Bu dışişlerin yanına bir de derbi galibiyet yüzdesi geldi ve derbi galibiyet yüzdesi de üç sezonda 45’ten sekize düştü. Geçtiğimiz günlerde teknik direktör Erol Bulut ile yollarını ayıran Fenerbahçe’nin de Erol Bulut yönetimindeki derbi galibiyet oranı ve Kadıköy galibiyet oranı da oldukça düşüktü.

Şimdi tüm bu oranlara Ali koç özelinde üç yıllık bir geçmişe bakarak inceliyoruz ve Ali Koç yönetimindeki Fenerbahçe’de de istenilen başarılar alınamamış aksine var olan başarılar daha da düşmüş.

Ali Koç yönetimindeki Fenerbahçe son üç sezonda yenilgi sonucunu da 5:30’dan dokuza yükseltti. Kötü bir yükseliş olan bu yenilgi sonucu ise Fenerbahçe’nin bundan önceki sezonları hariç olsa bile bu sezonki Kadıköy mağlubiyetlerin bir etkisinin de olduğunu gösteriyor.

ALİ KOÇ YÖNETİMİNDE İSTİKRAR YOK

Fenerbahçe yönetimine Ali Koç geldiği zaman taraftarlar oldukça sevinmiştim ve hatta Ali Koç’tan beklentileri çok fazlaydı. Fakat beklenilen ve istenilen hedeflerin çok gerisinde kalan Ali Koç’un yönetiminde Fenerbahçe’de aslında en temelinde bir istikrarsızlık sorunu yaşanıyor.

Ali Koç yönetimindeki Fenerbahçe’de üç sezonda yedi teknik direktör değişti. Bu yedi teknik direktörün yanında aynı zamanda da sezon başına 18 transfer aldı Âli koç. Aziz Yıldırım’ın yönettiği Fenerbahçe baktığımızda ise Aziz Yıldırım 21 sezonda 18 hoca değiştirmiş ve sezon başında sadece sekiz transfer yapmış.

fenerbahcede ali koc yonetime iyi gitmiyot 3buyukler 2

Ali Koç neredeyse sezon başına aldı 18 transfer ile başarılarına başarı katacağı yerde daha da güçleneceği ve şampiyonluk için kesin olacağı zamanlarda daha da kötüye giderek istediği galibiyetleri alamadı.

Ali Koç yönetiminde 12 derbide sadece bir zafer elde edilebildiği üç sezonda. Yine aynı şekilde Ali Koç zamanında bu sezon haricinde diğer iki sezon da hiç kupa yokken Aziz Yıldırım zamanında 13 kupayı Fenerbahçe kendi evinde kaldırabildi.

Sarı lacivertli Fenerbahçe 2000’in yönetimi konusunda ve teknik direktör konusunda yaşadı bu sıkıntılar haliyle takımın galibiyet oranına ve galibiyetlerini etki ediyor. Fenerbahçe bu sezonun kalan 11 haftasında nasıl bir performans bekliyorum nasıl maçlar bekle ve bunun sonuçları nasıl olacak şimdiden merak ediliyor.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …