3buyukler fenerbahce de miha zajc bilmecesi cozuldu

Fenerbahçe’de Miha Zajc Bilmecesi Çözüldü

Posted by

Temmuz ayını hareketli geçiren Fenerbahçe, ayın son gününde kadrosunu iki oyuncu ile güçlendirdi. 2019 – 2020 sezonundan bu yana İtalya’nın Sassuolo kulübünde top koşturan Mert Müldür, Fenerbahçe için İstanbul’a geldi. Ünlü İtalyan gazeteci Fabrizio Romano, Fenerbahçe’nin bu oyuncu için kulübüne 3.5 milyon Euro bonservis ödeyeceğini dile getirdi. Buna ek olarak, oyuncunun sözleşmesinde birtakım bonuslar da olacak.

Fenerbahçe’nin kadrosuna kattığı diğer isim Miha Zajc! Futbolseverler, bu ismi yakından tanıyorlar. 2019 yılının Ocak ayından bu yana Fenerbahçe’de top koşturan oyuncunun sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde sona ermişti.

3buyukler fenerbahce de miha zajc bilmecesi cozuldu

Fenerbahçe Oyuncuyu İkna Etmekte Zorlandı

Fenerbahçe’yi geçtiğimiz sezon Jorge Jesus çalıştırmıştı. Portekizli teknik adam, Miha Zajc ve Miguel Crespo’ya yeteri kadar süre vermedi. Her iki oyuncu da sezonun önemli bir kısmını yedek kulübesinde geçirdi. Bu durum, bilhassa Miha Zajc’ı fazlasıyla rahatsız etti. Slovenyalı oyuncu, Jorge Jesus’un takımda kalması halinde takımdan kesin olarak ayrılacaktı. Ancak, hem Jorge Jesus’un gitmesi hem de takımın başına İsmail Kartal’ın gelmesi, oyuncunun fikrini değiştirdi.

Miha Zajc, Fenerbahçe’de kalmak istese de takımdaki durumunun ne olacağına daha çok önem veriyordu. 29 yaşındaki oyuncu, Fenerbahçe yönetiminden oynama garantisi istedi. Söz konusu garanti verilmediği takdirde kendisi ile ilgilenen diğer kulüplerden birisine imza atacağını söyledi. Fenerbahçe yönetimi, oyuncuyu uzun uğraşların sonucunda ikna etti.

Miha Zajc Üç Sezon Daha Fenerbahçe’de Forma Giyecek 

3buyukler fenerbahce de miha zajc bilmecesi cozuldu 1

Fenerbahçe, 31 Temmuz 2023 günü resmi sitesinden ve sosyal medya hesaplarından bir açıklama yayınladı. Söz konusu açıklama Miha Zajc ile ilgiliydi. 1994 doğumlu oyuncu ile yeni sözleşme imzalandığı duyuruldu. 29 yaşındaki orta saha, önümüzdeki üç yıl boyunca Fenerbahçe’de forma giyecek. Sözleşmesi 30 Haziran 2026 tarihinde sona erecek. Miha Zajc’ın yıllık ücreti bilinmiyor. Ancak, oyuncunun yıllık 1.5 ila 2 milyon Euro arasında kazanacağı tahmin ediliyor.

Miha Zajc, geçtiğimiz sezon Fenerbahçe forması ile Süper Lig’de toplam 23 maçta forma şansı buldu. Söz konusu maçların 12’sine ilk 11’de başlarken 11 maçta oyuna sonradan giren isim oldu. Sahada bin 256 dakika kaldı. Güzel performansını üç gol ve dört asist ile süsledi. Bunun yanı sıra, 2022 – 2023 sezonunda diğer kulvarlar ile birlikte 34 maçta görev yaptı. Sezonu beş gol ve dört asist ile tamamladı.

İsmail Kartal Yeni Sezonda Miguel Crespo – Miha Zajc İkilisine Şans Vermeyi Düşünüyor

Fenerbahçe, yeni sezon öncesinde kadrosunu muhakkak bir orta saha ile güçlendirecek. Ancak, bu transfer biraz gecikebilir. İsmail Kartal, yeni sezonun ilk lig maçında orta sahada Miguel Crespo ve Miha Zajc ikilisine şans verebilir. Bu ikilinin yedekleri İsmail Yüksek ve Mert Hakan Yandaş olacak. İsmail Kartal, merkez orta saha kurgusunu 2021 – 2022 sezonuna benzer bir şekilde oluşturacak.