fenerbahcede yeni sezon hazirliklari 3buyuklere min

Fenerbahçe’de Sezon Hazırlıkları

Posted by
fenerbahcede yeni sezon hazirliklari 3buyuklere

Portekizli çalıştırıcı Vitor Pereira, 2015-16 sezonundan sonra Fenerbahçe’deki ikinci dönemine başladı. Pereira, yeni sezonda Fenerbahçe’de üçlü savunma sistemiyle oynamayı planlıyor.

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında oyunculara sistemini ezberletmeye çalıştıran Vitor Pereira, bol bol hazırlık maçı yapıp sezon başladığında hazır bir takıma sahip olmayı planlıyor.

Vitor Pereira yönetimindeki Fenerbahçe, 2015-16 sezonunda Beşiktaş’ın arkasından ikinci olduktan sonra Şampiyonlar Ligi Ön Eleme turunda Fransa’nın Monaco takımı ile karşılaşmıştı. İstanbul’daki maçı 2-1 kazanan Fenerbahçe, Monaco’ya deplasmanda 3-1 mağlup olup Devler Ligi’ne veda etmişti.

Dönemin başkanı Aziz Yıldırım, Pereira’nın Monaco deplasmanında üçlü savunma oynatmasına tepki göstermiş ve Fenerbahçe, Monaco’ya elendikten sonra Vitor Pereira’nın görevine son vermişti.

Fransız takımı Monaco, 2016-17 sezonunda Ligue 1’i şampiyon olarak tamamlamış ve Şampiyonlar Ligi’nde yarı finale kadar yükselmişti.

Yeniden Üçlü

fenerbahcede yeni sezon hazirliklari 3buyuklere 2

Fenerbahçe’deki ikinci dönemine başlayan Vitor Pereira, yaptığı takım değerlendirmesinden sonra takımdaki orta saha bolluğundan faydalanmak için üçlü savunma sistemini tercih edeceğini yönetime bildirdi.

Vitor Pereira, eldeki savunmacıların da üçlü savunmaya yatkın olduğunu ve takıma en az takviyenin gerekeceği sistemi tercih edecek.

Fenerbahçe’nin Portekizli teknik direktörü Vitor Pereira, üçlü savunma ile İrfan Can Kahveci, Mert Hakan Yandaş, Ozan Tufan, Dimitrios Pelkas gibi oyuncuların hepsini aynı anda sahada tutup, kalabalık bir orta saha ile rakiplerini boğmayı planlıyor.

Pereira, Fenerbahçe’nin süper starı Mesut Özil’in de savunma yükünü en çok hafifletecek sistemin üçlü savunma sistemi olduğuna inanıyor. Pereira, üçlü savunma ile Mesut Özil’in savunma açıklarını kapatarak dünya yıldızının tüm enerjisini hücumda kullanacak.

Pereira’nın Jokerleri

fenerbahcede yeni sezon hazirliklari 3buyuklere 3

Sezona 3-4-3 sistemiyle başlamayı planlayan Vitor Pereira, Luiz Gustavo, Ozan Tufan ve Enner Valencia’dan maksimum verimi almak istiyor. Pereira, Gustavo’yu zaman zaman stoperde oynatmak istediğini oyunculya belirtti.

Portekizli teknik direktör, hava toplarında etkili olmayan Gustavo’nun topla olan ilişkisini onu stoper mevkiinde görevlendirerek değerlendirmek istiyor.

Pereira, orta sahanın göbeğinde düşündüğü Ozan Tufan’ı da ihtiyaç halinde sağ kanatta da kullanmayı düşünüyor.

Pereira, 2020-21 sezonunda Fenerbahçe’nin en iyi oyuncularından biri olan Ekvadorlu oyuncu Enner Valencia’yı da ileri üçlüde farklı rollerde görevlendirmeyi planlıyor.