Fatih Terim

Galatasaray Alt Yapının İsimlerini Belirlemeye Başladı

Posted by

Yeni sezona hazırlık yapmayı devam ettiren Galatasaray Spor Kulübü’nde altyapıya ilişkin gelişme söz konusu oldu. Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle transferlerde sıkıntı yaşanmaktaydı. Bu yüzden altyapı ekibine yönelen sarı kırmızılı yönetimde, tecrübeli Teknik Direktör Fatih Terim 8 isme ilişkin hazırlık yapmaya başladı.

Avrupa ekiplerinde yaşanan Kovid-19 salgını sebebiyle, oyuncu fiyatlarında indirim yaşanmaya başladı. Sarı kırmızılı ekipte bu süreçte altyapı oyuncularına yönelmeyi tercih edecek. Takımın başarılı teknik adamı Fatih Terim, altyapıda yer alan genç yetenekler arasında 8 ismi belirledi.

Konuya ilişkin araştırma ve çalışma yapan scout ekiplerinin yanı sıra, teknik hoca da isimleri bu süreçte tek tek incelemeye başladı. Cimbomda maliyeti yüksek isimlerle yolların ayrılma durumunda takıma monte edilecek isimler belli olmaya başladı.

Genç Yeteneklerin İsimleri

Salgının kontrol altına alınmasının ardından, antrenmanlar da bu süreçte tekrardan başlamış olacak. Ekonomik krizin yaşandığı süreçte altyapıda yer alan genç yetenekler için programları da hızlandırmaya gitmiş olacak. Böylece genç sporcular da A Takım seviyesi için hazır hale gelmiş olacaklar.

Fatih Terim’in belirlediği isimler arasında Emin Bayram, Atalay Babacan, Yunus Akgün, Erkan Süer, Işık Kaan Arslan, Erencan Yardımcı, Süleyman Lus ve Ali Yavuz Kol yer alıyor.

Comments are closed.