GALATASARAY HAZIRLIK MAÇLARIYLA FORMDA KALIYOR

Posted by

Spor Toto Süper Lig’de milli maç arası hala devam ettiği için sarı kırmızılı Galatasaray takımı hazırlık maçları ile milli maç arasını iyi değerlendirmeye çalışıyor. Hem Süper Lig maratonuna hem de Avrupa Ligi grup maçlarına hazırlanan Galatasaray yoğun takvimine hazırlık maçları ile start verdi.

Bazı oyuncuları milli maç arası kapsamında milli takımlarda oynasa da Fatih Terim ve ekibi oyuncuların performanslarını izleyerek onlar için çalışmaları uzaktan da olsa yürütüyorlar. İstanbul’da kalan öğrencileri ile hazırlıklarına erkenden başlayan Galatasaray’ın önümüzdeki günlerde yoğun bir takvimi var.

GALATASARAY’DA HEDEF LİDERLİK SIRALAMASINA YAKLAŞMAK

Şu an Spor Toto Süper Lig’de 14 puanla 8. Sırada yer alan Galatasaray’ın hedefi ilk 5’e en kısa sürede girmek ve sonrasında da galibiyet serisi ile liderlik koltuğuna oturmak. Galatasaray’ın önünde Spor Toto Süper Lig’de iki önemli maç var.

Birisi 17 Ekim Pazar günü saat 16.00’da kendi evinde, kendi sahasında Ali Sami Yen’de Konyaspor ile oynayacağı maç. Bu maçın önemi hem milli maç arasından sonraki ilk maç olması hem 17 puana yükselmesi için önündeki tek engel olması hem de ezeli rakipleri Trabzonspor ve Fenerbahçe derbisinin oynanacağı haftada hatta günde maç kaybetmeden haftayı kapatmak istemesi.

Sarı kırmızılı Galatasaray o yüzden rakiplerinin puanlarını da düşünerek Konyaspor maçında, evinde, Süper Lig’in 9. Haftasında mutlak bir galibiyet arayacak. Bir diğer önemli maçta Süper Lig’in 10. Haftasında oynanacak olan Beşiktaş derbisi.

25 Ekim Pazartesi akşamı oynanacak olan Beşiktaş derbisine Galatasaray deplasmanda sahaya çıkacak. Bu maç özellikle liderlik yarışı için Galatasaray’da elzem bir noktada yer alıyor. Fatih Terim ve öğrencileri iki önemli maçı kazanarak Süper Lig’e çok iyi başlayamadıkları haftaları unutturarak liderlik koltuğuna oturmak istiyorlar.

Genç bir kadroya ve oyunculara sahip olan Galatasaray takımı rakiplerinin önüne geçmeyi ve liderlik koltuğunda kalıcı olmayı hedefliyor. Geçen sezon acı bir şekilde gol farkından dolayı şampiyonluğu kaçıran bir Galatasaray olduğu için bu sezon aynı hatayı yapmak istemiyorlar.

Mayıslar bizimdir diyerek yola erken çıktılar ve bu sefer sezonun en başından her bir gol için ekstra mücadele eden bir Galatasaray izliyoruz.

GALATASARAY’IN HEDEFİ AVRUPA LİGİ’NDE GRUP LİDERİ KALMAK

Sarı kırmızılı Galatasaray şu an Avrupa Ligi kendi grubunda lider konumda yer alıyor. Konyaspor ve Beşiktaş derbisi arasında, 21 Ekim Perşembe akşamı saat 22.00’de deplasmanda Lokomotiv Moskova ile sahaya çıkacak.

Bu maçı kazanarak evine, İstanbul’a dönmek isteyen Galatasaray hem grupta lider olarak kalmak istiyor hem de Beşiktaş derbisi öncesi moral depolamak istiyor. Fatih Terim öğrencilerine güveniyor ve bu zorlu, sıkışık 3 maçı başarılı bir şekilde atlatacaklarına inanıyor.

Heyecanla Galatasaray’ın performansını biz de taraftarlar da tüm rakip takımlar da merakla bekliyor. Başarılar Galatasaray!

Comments are closed.