Galatasaray Radamel Falcao İle Gelecek Sezonda Yollarını Ayırabilir

Yeni sezon hazırlıklarına tüm hızıyla devam eden Galatasaray ekibinde, Radamel Falcao ile ilgili yeni bir gelişme söz konusu oldu. Sarı kırmızılı takımda bonuslarıyla beraber toplam 7 milyon Euro’nun üzerinde bir gelir elde eden yıldızın, indirim konusuna sıcak bakmadığına ilişkin haberler yayınlanıyordu.

Yeni tip koronavirüs salgınının ardından küresel çaplı yaşanan kriz sonrasında ise Galatasaray ekibinin söz konusu ücreti karşılayamayacağı ortadaydı. Bu süreçte gelir kapısını da düşünen sarı kırmızılı yönetim ise, en az 10 milyon Euro bonservis bedeli olacak Falcao için Al-Hilal ekibinden gelecek teklife onay verebilir.

Arap Ekibinin Teklifi Kabul Edilebilir

Yaşanan kriz sebebiyle oyuncu maaşlarında indirime gidecek olan Galatasaray yönetimi, bu süreçte yüksek maliyetli oyuncularına da veda edebilir. Sarı kırmızılılarda ise en fazla kazanan oyuncu bu anlamda Radamel Falcao idi. Fakat bu dönemde yıldız futbolcunun ücretinin karşılanamama durumu söz konusu oldu.

Al-Hilal ekibinin teknik adamı Razvan Lucescu’nun da favori isimlerinden biri olan Falcao, bu süreçte sarı kırmızılılara bir getiri sağlayabilir.

Bu süreçte hem bir rahatlama hem de gelir kapısı olarak düşünülebilecek olan Kolombiyalı yıldız için Arap ekibinden gelmesi beklenen teklifin de kabul edilmesi büyük bir ihtimal gibi duruyor.

 

 

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …