Galatasaray Spor Kulübü Mali Krizle Karşı Karşıya Kalmış Durumda

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyada sıkıntıya yol açmaya devam ediyor. Galatasaray Spor Kulübü’nü de ekonomik bakımdan etkileyen kriz, kiralıktan dönecek olan oyuncuların da her sportif hem de mali bakımdan sorun yaşamasına sebep olabilir.

Galatasaray ekibinde forma giyen Ryan Babel Ajax ile sözleşmesini feshederken, diğer bir oyuncu Diagne de Club Brugge ile anlaşmasını sonlandırmaya karar verdi. Öte yandan Ozornwafor da Almeria ekibinde kiralık forma giyse de beklentileri karşılayamadığı için dönüş yoluna hazırlandı.

Büyük bir krizin yaşandığı süreçte sarı kırmızılı yöneticiler de söz konusu duruma çözüm üretmek adına çabalıyorlar. Bu anlamda en etkili karar ise takımın Teknik Direktörü Fatih Terim’de olacak gibi görünüyor.

Yeni tip koronavirüs sürecinde ligler de tüm dünyada süresiz bir şekilde ertelenirken, Ajax Kulübü’nün de Ryan Babel’in sözleşmesinin feshedilmesine karar verilmesi, oyuncuların dönüş durumunu daha fazla gündeme getirdi.

Son Söz Fatih Terim’in Olacak

Bu süreçte, Hollanda takımında forma giyen oyuncunun takımda oynamaya devam etmesi düşüncesi de suya düşmüş oldu. Sarı kırmızılı kulüpte 2022 yılına kadar sözleşmesi devam eden Hollandalı oyuncunun, teknik adam Fatih Terim’in planları içerisinde yer almaması ise, yıllık olarak 2.5 milyon Euro ücret değerinde ekonomik bir sıkıntıya da yol açabilecek. 

 

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …