Galatasaray Yönetimi Yeni Sezona Tüm Hızıyla Çalışıyor

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm ligler süresiz olarak askıya alınsa da, spor kulüpleri yeni sezon hazırlıklarına devam ediyor. Tüm hızıyla çalışanlardan biri de sarı kırmızılı Galatasaray yönetimi.

Salgın sürecinde küresel bir ekonomik kriz de küresel anlamda etkisini sürdürmeye devam ediyor. Tüm liglerin süresiz olarak askıya alındığı dönemde, spor kulüpleri ise bir yandan yeni sezon hazırlıklarına devam ediyor.

Galatasaray yönetimi ise bu süreçte oyuncularının maaşlarında indirim durumuna gitmeye hazırlanıyor. Yabancı transferlerin zorluklara sebep olduğu dönemde, sarı kırmızılılar bir yandan da sezon sonunda sözleşmesi bitecek 9 sporcusu için ince hesaplamalar yapıyor.

Cimbomda sezon sonu sözleşmesi sona erecek isimlerin ücreti ise 16.7 milyon Euro tutuyor. Bu ücretten net olarak kurtulmayı planlayan sarı kırmızılı yönetim, ilk olarak Falcao ve Feghouili’ye indirim teklifi sunmaya hazırlanacak.

Kiralık Sözleşmeler Uzatılmayacak

Yeni sezon sürecinde bütçesini düşürmek zorunda olan sarı kırmızılılar, bu süreçte transferlerini ise daha genç yeteneklerden kullanmayı deneyecek. Futbolcularına 49.5 milyon Euro ücreti garanti eden kulüp, teknik heyetle beraber 80 milyon Euro kadar ödeme yapacak.

Yaşanan ekonomik kriz sürecinde Galatasaray yönetiminde yüksek maliyetli transferler ise söz konusu olmayacak. Bu dönemde Selçuk, Nagatomo ve Mariano ile sarı kırmızılıların yolları da ayrılacak. Öte yandan Seri, Andone ve Mitroglou’nun da kiralık sözleşmeleri uzatılmamış olacak.

 

 

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …