Galatasaray’da Onyekuru Harekâtı

Posted by

Süper Lig’in Sarı Kırmızılı ekibi Galatasaray’da transferde belkenmedik gelişmeler yaşanıyor. Sarı kırmızılı takım, Henry Onyekuru’yu zorunlu satın alma opsiyonlu olarak tekrar kiralamak için bir kere daha düğmeye bastı.

Sarı Kırmızılıların tecrübeli Teknik Direktörü Fatih Terim’in transfer sıralamasında 1 numarada yer edinen Nijeryalı star için Monaco ile resmi anlaşmaların yapılmaya başladığı öğrenildi.

Genç futbolcuyla her açıdan anlaşmaya varan Sarı Kırmızılı Yönetim, menajer D’Avila vasıtasıyla Fransız kulübüne öneri üstüne öneri iletiyor.

Pazarlık masasında futbolcunun kiralanma süresi, kiralık tutarı ve kiralanma sonundaki mecbur satın alma maddesi benzer biçimde detaylar var.

Ocak ayında Onyekuru’nun takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Monaco cephesi, bu transferi en az zararla kapatmaya çalışıyor.

Futbolcunun bonservisine 15 milyon Euro ödeyen Fransızlar, zaman nihayetinde 10 milyon Euro talep ediyor.

Galatasaray’ın aklındaki teklif belli

Sarı Kırmızılı takım cephesinin en çok bonservis teklifi ise 6 milyon Euro. Buna ayrıca 1.5 sezonluk 1.5 milyon Euro civarında bir kiralama tutarı öneriliyor. D’Avila’ya göre anlaşma yapılmaya uzak değil ve en azından masadaki iki tarafın mutabakat sağlaması, Fransız ekibinin elini zayıflatıyor.

Temsilci Türkiye’ye gelecek

Sarı- Kırmızılılar, bu kez transfer süresini asla uzatmadan, 5 Ocak’taki ara transfer periyodunun başlamasıyla birlikte işi bitirmeye kararlı.

Bu nedenle gelecek günlerde de telefon trafiğinin aynı hızla devam edeceği tahmin ediliyor. Temsilci D’Avila da önümüzdeki hafta İstanbul’da olacak ve listedeki öteki adlar için de yönetimle masaya oturacak.

Falcao sayıları eşitledi

Süper Lig’in Sarı Kırmızılı ekibi Galatasaray’ın Kolombiyalı yıldızı Radamel Falcao, Karagümrük müsabakasını da kaçırdı.

Sarı Kırmızılı ekip Galatasaray, Süper Lig’de Fatih Karagümrük’e 2-1 skorla mağlup olurken sarı kırmızılı takımın Kolombiyalı golcüsü Radamel Falcao bir kere daha sakatlığı sebebiyle maçta forma giyemedi.

Son haftalarda kaçırılmış olduğu maç sayıları ile dikkat çeken Komobiyalı yıldız futbolcu Radamel Falcao, böylece Sarı Kırmızılı takım Galatasaray kariyerinde oynadığı ve oynamadığı maçların sayıları aynı oldu.

Kolombiyali golcü Radamel Falcao, Galatasaray takımında  29. müsabakasını kaçırırken sarı kırmızılılarda oynadığı vakit süresince yeniden 29 maça çıkabilmişti. Kolombiyalı forvet, çıkmış olduğu 29 maçta ise 16 defa ağları havalandırdı.

Comments are closed.