Süper Lig ve 1. Lig Maçlarında Protesto

super lig ve 1. lig maclarinda protesto 3buyukler

Kulüpler Birliği, yayıncı kuruluş ile yaşadıkları sorun neticesinde flaş bir protesto kararı aldı.

Bilindiği üzere Kulüpler Birliği, geçtiğimiz günlerde yayıncı kuruluşun kulüplerin ödemelerini aksattığını belirtmişti.

Karşılıklı yapılan açıklamaların ardından Kulüpler Birliği, Süper Lig’de ve TFF 1. Lig’de oynanacak olan maçlarda bu durumun protesro edileceğini açıkladı.

Uygulanacak olan protesto gereğince, adı geçen bu liglerde oynanacak olan maçların ilk 60 saniyesinde kimse oyuna başlamayacak ve müdahale etmeyecek.

Ortak Bir Açıklama Yayımlandı

Yayıncı kuruluş ile ödemeler konusunda yaşanan sıkıntı neticesinde, Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı ve 1. Lig Futbol Kulüpleri Birliği Derneği ortak bir açıklama yayımladı.

Yapılan bu ortak açıklamada; “Türk futbolunun en temel paydaşı konumundaki Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı ve 1. Lig Futbol Kulüpleri Birliği Derneği olarak, yayıncı kuruluşun yapması gereken ödemelerde uzun zamandır aksaklıklarla ve ciddi sorunlarla karşılaşmaktayız.

super lig ve 1. lig maclarinda protesto 3buyukler 2

Yaşanan sıkıntılı süreçte gelirlerimizden önemli derecede indirim yapmamıza, bütün gayretlerimize ve anlayışımıza, TFF’nin yayıncı kuruluşla yaptığı tüm görüşmelere, temaslara, istişarelere ve üstelik de taraflar arasında uzlaşı sağlanmasına rağmen yayıncı kuruluşun yükümlülüklerini yerine getirmemesi her geçen gün biz kulüpleri endişeye ve batağa sürüklemektedir.

Bu kapsamda Süper Lig Kulüpleri ve 1. Lig Kulüpleri olarak Süper Ligin 13. Haftasında ve TFF 1.Lig’in 15. Haftasında oynanacak tüm müsabakalarda başlama düdüğüyle birlikte bütün futbolcular 60 saniye süresince mücadele etmeyerek protesto eyleminde bulunacaktır” ifadelerine yer verildi.

İlk Protesto Uygulandı

Kulüpler Birliği‘nin, yayıncı kuruluş ile takımların ödemelerini aksatması sebebiyle flaş bir protesto kararı almıştı.

Alınan karar neticesinde, Süper Lig’de ve TFF 1. Lig’de oynanacak olan maçlarda ilk 60 saniyede kimse topa dokunmayacak ve mücadeleye başlamayacaktı.

Kulüpler Birliği’nin aldığı bu protesto kararı, ilk olarak Süper Lig’in 13. Haftasında 18 Aralık Cuma günü oynanan Fatih Karagümrük – Galatasaray maçında uygulandı.

İki takım oyuncuları, hakemin başlama düdüğünün ardından 1 dakika boyunca hareketsiz kaldı. 1 dakikanın ardından mücadele başladı.

Öte yandan bu protesto esnasında protokol tribününde yer alan yöneticiler, alkışlar eşliğinde protestoya destek verdiler.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …